1. Rozpoczynamy dziś październik – miesiąc Różańca Świętego. Zapraszamy na nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30. Maryja prowadzi nas do Jezusa; będąc na nabożeństwie, zostańmy, kto może, także na Mszy św.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego AKADEMOS. Serdecznie zapraszamy!

3. W tym tygodniu odbywają się spotkania następujących grup parafialnych:

• Róże Różańcowe, dzisiaj wymiana tajemnic po Mszy św. o 17.00

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.oo i w piątek o 17.30

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Chórek w sobotę o godz. 10.00

• Ministranci spotkanie w sobotę o godz. 11.00

1. Przypominamy o Mszach szkolnych dla młodzieży we wtorek o 19.00 i dla dzieci w piątki o 16.30.

2. Od poniedziałku spotkanie formacyjne w małych grupach rozpoczyna III rok przygotowania do bierzmowania.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy z tej racji na:

• W czwartek od 17.00 adoracja NS w intencji nowych powołań, a po niej Msza św. w tej samej intencji

• W piątek

• Odwiedziny chorych od godz. 8.15

• Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 – to także jubileusz 20-lecia grupy Miłosierdzia w naszej parafii

• W sobotę

• Odwiedziny chorych od 8.15

1. W sobotę 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej. To także dzień inicjatywy modlitwy różańcowej do granic Polski. W naszym kościele:

• Spotkanie Różańcowe dla wspólnot Żywego Różańca z całego dekanatu

• 10.00 Msza św.

• Po Mszy św. modlitwa różańcowa w intencji pokoju w Polsce i na świecie

• Spotkanie przy kawie

• Czuwanie modlitewne z Maryją – początek o godz. 20.00; w programie m. in.: różaniec, czas adoracji i okazja do spowiedzi św.

• Parafian, którzy pragną udać się na modlitwę na granicach informujemy, że najbliższe nam kościoły stacyjne to kościół w Głuchołazach i w Prudniku – Lesie. Początek nabożeństwa o godz. 10.30., a zakończenie ok. 16.00.

1. Księża Biskupi informują, że w przyszłą niedzielę 08.10. przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski, który będzie okazją do wsparcia żywego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem.

2. Informujemy, że w poniedziałek 09.10. w Nyskim Domu Kultury odbędzie się  koncert charytatywny oraz aukcja dzieł artystów-plastyków na rzecz  Nyskiego Hospicjum.

3. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a także Stabat Mater.

4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w tym tygodniu naszą parafiankę: Zofię Przybyła, l.89, zam. Ul. KEN. Wieczny odpoczynek ….