1. Dziś kończy się IX Misyjne Święto Młodych. O godz. 12.00 uroczysta Msza św., a o 14.30 w parku finałowy koncert w wykonaniu zespołu Anastazis. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w udział w Święcie, a zwłaszcza młodzieży zaangażowanej w wolontariat.

2. Jutro 03.07. rozpoczyna się pierwszy turnus parafialnych kolonii w Borowicach k. Karpacza. Dla wyjeżdżających Msza św. o godz. 11.00 w kościele, a po niej wyjazd. Powrót do Nysy 10.07.

3. Trwa okres urlopowy. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma popołudniowych nabożeństw, adoracji, Mszy szkolnych czy młodzieżowych. Odbywają się jednak spotkania Mężczyzn Św. Józefa, Grupy Miłosierdzia, Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Grupy Miriam.

4. Od poniedziałku 03.07. rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na nowy rok kalendarzowy. Przypominamy przy okazji, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od 15.00 do 18.00 a w soboty od 9.00 do 11.00.

5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie serdecznie zaprasza na Piknik propagujący ideę rodzicielstwa zastępczego, który odbędzie się w naszym parafialnym parku w niedzielę 9 lipca w godz. 14.00 – 18.00.

6. Zbliża się pielgrzymka szlakiem świątyń Podkarpacia w terminie 24-27 lipca br. W programie m. in. Dębowiec, Lesko, Kalwaria Pacławska, Sanok, Myszkowice, Solina, Komańcza i Szczepanów. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Spotkanie organizacyjne dla uczestników odbędzie się w środę 12 lipca o godz. 18.45 w sali św. Krzyża.

7. Zachęcamy do udziału w pozostałych pielgrzymkach parafialnych.

• Pielgrzymka Biura Radia Maryja do Częstochowy 9 lipca zapisy w Biurze Radia

• Pielgrzymka Świętokrzyskie i Lubelszczyzna 29.09.-1.10.

1. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która w tym roku odbędzie się w dniach 13-19 sierpnia; koszt udziału 35zł. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

2. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzielę.

3. Informujemy, że w dniach 5-18 lipca o. Damian będzie poza parafią. W tym czasie obowiązki proboszcza pełnił będzie o. Artur.

4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tym tygodniu parafina: Bolesława Jacewskiego, l. 80, z ul. KEN. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …