1. Dzisiaj, 14 niedziela zwykła; w trakcie Mszy św. o godz. 09.00 żegnamy siostrę Janę SSpS, która opuszcza naszą parafię, przeniesiona do wspólnoty w Mielcu. Dziękując jej za wielkie zaangażowanie i dbałość o piękno naszego kościoła życzymy wiele łask bożych i osobistych satysfakcji na nowej placówce.

2. Trwa okres urlopowy. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma popołudniowych nabożeństw, adoracji, Mszy szkolnych czy młodzieżowych. Odbywają się jednak spotkania Mężczyzn Św. Józefa, Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Grupy Miriam.

3. Rodzina Radia Maryja i Apostolstwo Dobrej Śmierci zapraszają na najbliższą środę (6 lipca) na spotkanie modlitewne, które odbędzie się po wieczornej Mszy św. w parku przy krzyżu.

4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach: 14-20 sierpnia. Wszelkie informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.

5. Przypominamy też, że nasza parafia organizuje w sierpniu (9-13) pielgrzymkę Szlakiem Sanktuariów Wschodniej Polski. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Zapisy są możliwe w kancelarii.

6. Osoby starsze, pragnące spędzić kilka chwil w miłym towarzystwie, przy herbacie zapraszamy w każdy czwartek do „Kawiarenki dla Seniorów” (salka św. ojca Józefa Freinademetza) na godz. 10.00.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o włoskim stygmatyku – bracie Elia, któremu co piątek otwierają się rany na jego rękach, nogach i boku. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

• w środę, 6.07 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

• w piątek, 8.07 – św. Jana z Dukli;

1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na kwiaty, sprzątanie kościoła i inne potrzeby. Pragnącym wesprzeć materialnie ŚDM w Nysie polecamy skarbonę ustawioną przed amboną.