1. Gościmy wśród nas neoprezbiterów, którzy 6 maja przyjęli święcenia kapłańskie
    w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie: oo. Marcina Domańskiego SVD, Huberta Łucjanka SVD i Teodor Tomasika SVD. Po każdej Mszy św. okazja do przyjęcia prymicyjnego błogosławieństwa.

Ojcom neoprezbiterom serdecznie gratulujemy przyjętych święceń i życzymy Bożego prowadzenia w posługiwaniu kapłańskim!

Jest naszą szczególną radością, że o. Hubert od sierpnia rozpocznie posługę jako wikariusz w naszej wspólnocie.

1. Dzisiaj ulicami Nysy przejdzie Marsz dla życia i rodziny, zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu jako wyraz wsparcia tak ważnych wartości. Początek o godz. 15.00 na Rynku Solnym, a zakończenie festynem w naszym Parku Parafialnym.

2. Nabożeństwa ku czci NSPJ odprawiamy w niedziele 0 16.30 w tygodniu o 17.30.
    Do czwartku włącznie nabożeństwa w łączności z procesją eucharystyczną.

3. W piątek 08.06. przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.
    w tym dniu o godz. 7.00, 10.00, 16.30 (szkolna) i 18.00. W czasie każdej Mszy św. odnowimy akt poświęcenia Sercu Jezusowemu.

4. Trwają przygotowania do Festynu Parafialnego, który odbędzie się w niedzielę
    17 czerwca.
    Zachęcamy do włączenia się w organizację festynu, zwłaszcza w zbiórkę fantów. Można je przynosić każdego dnia do koszy przy zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy o dobrej jakości ofiarowanych fantów!

5. Raz jeszcze wyrażamy wdzięczność Parafianom, którzy włączyli się w organizację Uroczystości Bożego Ciała. Szczególna wdzięczność dla budowniczych ołtarzy. Niech Pan Bóg wynagrodzi każde zaangażowanie!

6. Trwając w roku poświęconym szczególnie Duchowi Świętemu, zapraszamy na Mszę młodzieżową w najbliższy wtorek o godz. 19.00 młodych, którzy przyjęli bierzmowanie w ostatnich latach. Pragniemy podziękować wspólnie za dary Ducha Św.
    i spotkać się na chwilę wspomnień.

7. Werbistowska SNE zaprasza do udziału w rekolekcjach odnowy wiary czyli kursie Nowe Życie. Odbędzie się on w weekend 8-10 czerwca w Domu Dobrego Pasterza. Zainteresowanych odsyłamy do plakatów lub do kontaktu z o. Damianem.

8. Mężczyźni św. Józefa zapraszają wszystkich panów na ogólnopolskie spotkanie mężczyzn pod hasłem „Oblężenie Jasnej Góry”. Wydarzenie będzie miało miejsce 23.06.2018 r. na Jasnej Górze w Częstochowie. Szczegóły dotyczące wydarzenia
    i możliwości wyjazdu na plakacie i ulotkach.

9. Za tydzień 10.06.przed kościołem prowadzona będzie przez nyskich wolontariuszy zbiórka na młodą mieszkankę Nysy, Weronikę Liniewską, która choruje
    na mukowiscydozę
    . Zbiórka przeznaczona jest na leczenie dziewczynki.

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w tych dniach naszą parafiankę Kazimierę Stankiewicz, l.79 z ul. Kozielskiej. Wieczny odpoczynek …