1. Rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Kościół w Polsce zachęca nas byśmy w tym nowym czasie wpatrywali się szczególnie w osobę Ducha Świętego, a patronami, których wstawiennictwa chcemy wzywać będą św. Józef Oblubieniec NMP i św. Stanisław Kostka.

2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

3. Zapraszamy do udziału w Mszach Św. Roratnich

• od poniedziałku do piątku dla dorosłych o godz. 6.00 dla dzieci o godz. 18.00

• w soboty dla wszystkich o godz. 7.00

• młodzież zapraszamy we wtorki na 19.00 w pozostałe dni z dorosłymi

1. Tegoroczne rekolekcje adwentowe przezywać będziemy w dniach 14-17 grudnia. Już teraz zachęcamy drogich parafian do zarezerwowania tego czasu na adwentową zadumę. Rekolekcje wygłosi ks. Prof. Piotr Morciniec wykładowca teologii moralnej na Uniwersytecie Opolskim.

2. W tym tygodniu odbywają się spotkania następujących grup parafialnych:

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.oo i w piątek o 17.30

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Mężczyźni św. Józefa w środę o godz. 19.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Ministranci w sobotę o godz. 11.00

1. W tym tygodniu zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

• W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Arnolda

• W środę o 17.30 do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

• W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

• W piątek o 5.40 i o 17.40 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

1. W piątek 08.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.00, 10.00 i 18.00. To dzień patronalny Marianek i wspólnoty Różańca Rodziców. W czasie Mszy św. o 18.00 odnowienie przyrzeczeń należących do tych wspólnot.

2. Za tydzień w niedzielę 10.12. homilia liturgiczna i taca inwestycyjna.

3. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

4. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym numerze Małego Gościa lampion roratni do samodzielnego złożenia.

5. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tym tygodniu naszego parafianina: Eugeniusza Bukowczyka, l. 75 z ul. 3 Maja. Wieczny Odpoczynek …