1. Dzisiejsza uroczystość to szczególna okazja do dziękczynienia za dar wspólnoty Kościoła. Zapraszamy na nabożeństwo na godz. 15.30. Wraz z grupą MIRIAM świętującą jubileusz 25 -lecia będziemy prosić o nowe namaszczenie Duchem Św. dla całej parafii.

1. W dniu dzisiejszym przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

1. W poniedziałek 05.06.Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

1. W dniu 10 czerwca kończy się czas Wielkanocnej spowiedzi i komunii św. Wszystkich, którzy nie wypełnili jeszcze tego chrześcijańskiego obowiązku zachęcamy do skorzystania z sakramentów.

1. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy do NSPJ każdego dnia o godz. 17.30 w niedzielę 0 16.30.

1. We wtorek msza św. młodzieżowa o godz. 19.00, Msza szkolna dla dzieci w piątek o 16.30.

1. W czwartek 8 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień szczególnej modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania. Wszystkich, którym ta intencja jest droga zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Od 1 czerwca rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych z okazji jubileuszy małżeńskich i szczególnych rocznic urodzenia na nowy rok kalendarzowy. Pozostałe intencje na rok 2018 przyjmować będziemy od 1 lipca.

1. Rodziców dzieci klas drugich SP, które w roku szkolnym 2017/2018 mają przystąpić w naszej parafii do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę 7 czerwca o godz. 18.45 w kościele.

1. O. Damian odwiedzi swoich chorych w najbliższy piątek i sobotę 9 i 10 czerwca.

1. Zbliża się czas uroczystości i procesji Bożego Ciała, która przypada 15 czerwca. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Rodziewiczówny, św. Arnolda, Zygmuntowską, Pomorską, Pułaskiego, Krasińskiego by znów Rodziewiczówny wrócić do kościoła. Parafian zachęcamy do włączenia się w budowę ołtarzy:

• Pierwszy na ul. Zygmuntowskiej (ul. Zygmuntowska, Przemyska, Długosza)

• Drugi skrzyżowanie ulic pomorskiej z Pułaskiego (Pomorska, Pułaskiego, Chocimska, Zbaraska)

• Trzeci na ul. Krasińskiego (Krasińskiego, Unii Lubelskiej, Róż, Stokrotek, Niezapominajek…)

• Czwarty przy klasztorze Sióstr SSpSAP (Rodziewiczówny, Brzechwy, Zapolskiej, Kozielskiej)

1. Już tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała w Opolu odbędzie się koncert Uwielbienia z modlitwą za młode pokolenie. Organizujemy wspólny wyjazd, zapisy w kancelarii lub u o. Damiana.

1. Przypominamy o spotkaniach grup duszpasterskich

• Mężczyźni św. Józefa w poniedziałek o 19.15

• Katechezy Neokatechumenalne w poniedziałek i środę o 18.45

• Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

• Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina Radia Maryja w środę po wieczornej Mszy św. w parku przy Krzyżu

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Grupa Biblijna w piątek o 19.00

1. Zachęcamy do udziału w wyjazdach organizowanych przez parafię:

• Młodzież i dzieci zapraszamy na obóz w dniach 6-14 sierpnia w Borowicach; jest także kilka wolnych miejsc na wyjazd dla dzieci z ministrantami młodszymi w dniach 3-10 lipca także do Borowic

• Pielgrzymka do Częstochowy organizowana przez Radio Maryja w dniu 9 lipca, koszt 40 zł zapisy w Biurze RM środy i piątki 15.00 – 17.00

• Pielgrzymka szlakiem świątyń Podkarpacia 24-27 lipca

• Pielgrzymka Świętokrzyskie i Lubelszczyzna 29.09.-2.10.

Zapisy w kancelarii parafialnej z zaliczką 200zł .

1. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzielę.

2. W tym tygodniu do wieczności odeszła nasza parafianka: Janina Bukowczyk, l. 70, z ul. 3 Maja.