1. Po przerwie wakacyjnej wracamy do sprawowania popołudniowych nabożeństw
  • dzisiaj o 16.15nieszpory
  • w poniedziałek o 17.30 nabożeństwo do św. o. Arnolda
  • w środę o 17.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie serdecznie zaprasza dziś do naszego parafialnego parku na Piknik propagujący ideę rodzicielstwa zastępczego w godz. 12.00 – 18.00.
  2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
  • Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej w poniedziałek o godz. 19.00
  • Mężczyzn św. Józefa w poniedziałek o godz. 19.15
  • Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w środę o godz. 10.00
  • Lektorów świeckich w środę o godz. 19.00
  • Grupy Miriam w czwartek o godz. 19.00
  • Ministrantów lektorów w czwartek o godz. 19.00
  • Grupy Biblijnej w piątek o godz. 19.00
  • Werbistowskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji – skupienie w DDP w sobotę o godz. 9.30
  1. Pierwsza w tym roku szkolnym Msza św. młodzieżowa we wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież szkół średnich i gimnazjalną. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla kontynuujących przygotowanie do bierzmowania na 2 i 3 roku.
  2. Młodzież pragnącą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania informujemy o rozpoczęciu zapisów; chętni na pierwszy rok katechezy mogą zgłaszać się do ojca proboszcza we wtorek i w środę w godz. 16.00 – 17.30.
  3. W czwartek, 8.09 – Święto Narodzenia NMP; dodatkowe Msza św. – o godz. 10.00 i 20.00. W tym dniu przypada  kolejna rocznica założenia Zgromadzenia Słowa Bożego; Serdecznie zapraszamy szczególnie na dziękczynną Eucharystię na godz. 18.00.
  4. Rodzice dzieci trzecich klas szkół podstawowych, chodzących do innych szkół niż Szkoła Podstawowa nr. 10, chcący przygotować je do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii, prosimy o zapisanie dzieci na katechezę, jeszcze w tym tygodniu w kancelarii, w godzinach jej urzędowania.
  5. Wszystkich ministrantów i ich rodziców oraz kandydatów , którzy chcieliby zostać ministrantami i ich rodziców zapraszamy na zbiórkę organizacyjną w sobotę 10 września o godz. 10.00. Będzie to zbiórka organizacyjna. Kandydatów prosimy o kontakt z o. Rogerem.
  6. W sobotę spotkanie podsumowujące tegoroczną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele.
  7. Wciąż zachęcamy do ofiarowania fantów na odpustową loterię. Można je składać w niedziele do koszy przed zakrystią w tygodniu w kancelarii w godzinach jej urzędowania.
  8. Mężczyźni św. Józefa organizują rowerową wyprawę ojców z dziećmi. Wyjazd rowerami do Biskupowa odbędzie się w sobotę 10 września. Na miejscu zaplanowana jest wspólna Msza św., ognisko, a także gry izabawy – wszystko na terenie oo. Benedyktynów.
  9. Przypominamy, że trwają zapisy na kursy językowe do Szkoły Języków Obcych Księży Werbistów przy ul. Rodziewiczówny 15. Wszelkie informacji można znaleźć na ulotkach znajdujących się przy wyjściu z kościoła.
  10. Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego i nowy numer Małego Gościa, w którym wyjątkowo wciągająca rodzinna gra planszowa „Początek.PL”.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: Julia Klementowska, l. 75, z ul. Osmańczyka, Stanisław Błażejowski, l.62, z ul. Długosza, Robert Kamienik, l.51, z ul. 11 listopada. Wieczny odpoczynek...