Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

 • Drag your image here
 • Drag your image here
 • Drag your image here

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Jak już informowaliśmy, żegnamy dziś o. Piotra Śledzia, który został przeznaczony do pracy misyjnej w diecezji Olso w Norwegii. Dziękujemy o. Piotrowi za jego ofiarną posługę, otwarte serce i życzmy Bożej opieki i błogosławieństwa w nowych zadaniach.

 2. Wyjazd dzieci do Borowic dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30. Pamiętajmy w modlitwie o uczestnikach i opiekunach parafialnego wyjazdu (77 osób).

 3. Dzisiaj odpust w kościele św. Dominika.

 4. W przyszła sobotę i niedzielę obchody odpustowe ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim – szczegóły na plakacie.

 5. Mimo okresu urlopowego odbywają się spotkania niektórych grup parafialnych:

 • Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

 • Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina Radia Maryja w środę po wieczornej Mszy św. w parku parafialnym przy krzyżu

 • Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

 • Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

 1. W przyszłą niedzielę 13.08 przypada kolejny dzień Fatimski. Z racji niedzieli procesja różańcowa w parku odbędzie się o godz. 19.00, a Msza św. zgodnie z porządkiem niedzielnym o godz. 20.00. Zapraszamy do licznego udziału!

 2. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 w salce św. Krzyża. Wciąż istnieje możliwość zapisu na pielgrzymkę.

 3. Są jeszcze wolne miejsca na jesienną pielgrzymkę parafialną w terminie 29.09 – 1.10. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Sandomierz, Kazimierz Dolny, Nałęczów i Opatów. Zapisy i więcej szczegółów w kancelarii parafialnej.

 4. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 5. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół. Za tydzień taca remontowa przeznaczamy ją na dalszą modernizację oświetlenia naszego kościoła. Bóg zapłać za hojność i zrozumienie!

 6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Jana Sieniawskiego, l.59, z ul. Osmańczyka, Józefa Kupczaka, l. 78, z ul. Tuwima i Elżbietę Kopera, l. 63, z ul. Bończyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …