Ogłoszenia Duszpasterski

1. Dzisiaj, o 15.00 Msza św. dla dzieci trzecich klas szkół podstawowych oraz ich rodziców; po Mszy św. o 17.00 – wymian tajemnic różańcowych.

2. Dziękujemy o. Łukaszowi Brachaczkowi, za przybliżenie nam postaci błogosławionych męczenników z Peru.

3. Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina Radia Maryja spotykają się na modlitwie za zmarłych na cmentarzu zakonnym we wtorek 8.11 o 16.45.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci 3 klas –w środę, 09.11 o 19.00, w kościele.

5. W piątek, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Dodatkowa Msza Św. w intencji Ojczyzny o godzinie 10.00. Zapraszamy! Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Z racji święta narodowego Biskup Opolski udzielił na ten dzień dyspensy od postu.

6. Imienne intencje modlitewne, jakie zostały nam powierzone w wypominkach będą w dalszym ciągu odczytywane na każdej porannej Mszy św. oraz w trakcie nabożeństw za zmarłych o 17.30 (w niedzielę o 16.30).

7. Decyzją Episkopatu Polski w niedzielę 20 listopada czyli w liturgiczną uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jako Kościół w Polsce dokonamy aktu wyboru Jezusa Chrystusa Panem naszego życia. Aby dobrze przygotować się do tego aktu zapraszamy:

• do modlitwy zaproponowanym przez biskupów tekstem– modlitwa na kartkach przy wyjściu z kościoła

• na nowennę przed Uroczystością od piątku 11.11. przez kolejne 9 dni w tygodniu o 17.40, a w niedziele o 16.30

• na specjalne triduum od czwartku do soboty 17-19.11, w którym poprowadzą nas oo. Benedyktyni (szczegóły w przyszłą niedzielę)

1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Są świeże numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa.

2. Informujemy parafian, że eksperymentalnie w tym roku w czasie Adwentu czyli od ostatniego tygodnia listopada odprawiać będziemy także Msze roratnie dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.10 – są więc na tę godzinę wolne intencje; zainteresowanych zapraszamy do kancelarii. Msze św. o 7.00 pozostaną bez zmian – będą w adwencie recytowane. Roraty dla dzieci pozostaną tradycyjnie o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę taca remontowo-inwestycyjna.