1. Dzisiaj w trakcie nabożeństwa o godz. 16.00 nastąpi kanoniczne przekazanie parafii. Ojciec Damian Piątkowiak SVD, nowy pasterz naszej wspólnoty, złoży wyznanie wiary i oficjalnie przejmie odpowiedzialność za Parafię Matki Bożej Bolesnej w Nysie. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszamy.
  2. Zgodnie z decyzją naszego biskupa ordynariusza dziś przed kościołem zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom, które ucierpiały na skutek anomalii pogodowych.
  3. W przyszłą niedzielę wyrusza tradycyjna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach, którzy idą do Częstochowy zanosząc do Maryi i nasze intencje. Wszystkich, którym z różnych powodów nie uda się w tym roku dołączyć do Pielgrzymki zachęcamy do „duchowego pielgrzymowania” – codziennej modlitwy w łączności z naszą nyską grupą.
  4. Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina Radia Maryja zapraszają na modlitwę w środę, 10 sierpnia po wieczornej Mszy Św. w parku przy Krzyżu.
  5. W sobotę, 13.08Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszamy na godzinę 20.00, na Nabożeństwo w parku parafialnym, a następnie na Mszę Świętą w kościele. Intencje modlitewne na nabożeństwo można składać na bocznym ołtarzu. W tym dniu będzie też Msza św. o godz. 18.00 (z niedzieli), a okazja do spowiedzi będzie od 17.00 do 18 i od 19.30 do 20.00.
  6. Rodziców dzieci wyjeżdżających z parafią do Ostrowca (15-25.08.) zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.
  7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    • w poniedziałek, 08.08 – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
    • we wtorek, 09.08 – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, (Edyty Stein) dziewicy i patronki Europy
    • w środę, 10.06 – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    • w czwartek, 11.08 – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  8. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę i Gościa  Niedzielnego, a także najnowszy numer naszego parafialnego pisma Stabat Mater.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na kwiaty, remonty i sprzątanie kościoła.