NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci, które otrzymały w ubiegłym roku I Komunię Św. będą miały o godz. 10.30 uroczystą Mszę św. z okazji Jej I rocznicy.
  2. Miesiąc maj – zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W tygodniu o 17.30 a w niedzielę i święta o 16.15. Młodzież a także osoby, które z racji pracy zawodowej nie mogą uczestniczyć w popołudniowych nabożeństwach majowych zapraszamy na krótkie, 15-minutowe majówki do naszego parku, każdego dnia (oprócz niedzieli) na godz. 20.45.
  3. W piątek, 13 maja – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie; serdecznie zapraszamy na godz. 20.00 do naszego parku,skąd procesyjnie, przedstawiając Maryi nasze intencjeprzejdziemy do kościoła, by odprawić uroczystą Eucharystię. Z racji Nabożeństwa Fatimskiego nie będzie w tym dniu majówki o 17.30. Okazja zaś do spowiedzi będzie od godz. 19.30.
  4. W poniedziałek, 09.05 – święto św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski a w sobotę, 14.05 – święto św. Macieja, apostoła.
  5. Spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci i Rodziny Radia Maryja – w parku (przy krzyżu), w środę, 11.05, po wieczornej Mszy św.
  6. Woluntariuszy ŚDM zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek, 12.05, o godz. 19.00. Stale są mile widziani nowi chętni.
  7. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ramach przygotowania zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, połączone z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jako przygotowanie bezpośrednie do tej uroczystości proponujemy całej wspólnocie parafialnej, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (w sobotę) – Czuwanie Modlitewne. Początek tego Wieczoru Modlitewnego połączonego z Misyjnym Czuwaniem Młodych – o 19.30. Zakończenie czuwania przewidziane jest na godz. 1.00.

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

8. 26 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. W gablotkach przykościelnych znajduje się już dokładny plan trasy tegorocznej Procesji Bożego Ciała, która przejdzie ulicami: Rodziewiczówny, Brzechwy, Kozielską, Wańkowicza, Kochanowskiego i Reja, by zakończyć się Mszą św. na osiedlu KEN („na górce”, między blokami). Już dziś prosimy o pomoc przy stawianiu ołtarzy i o upiększenie trasy procesji. Do ustawienie I ołtarza prosimy głównie parafian z oś. i ulicy Rodziewiczówny; II ołtarza – parafian z ulic: Kozielskiej, Brzechwy, Gombrowicza, Kisielewskiego, Wańkowicza, Długosza i przyległych; III ołtarza – parafian z ulic: Reja, Falskiego, Dygasińskiego, Lelewela, 11 Listopada i sąsiadujących a IV ołtarza – parafian z osiedla KEN. W prezbiterium została umieszczony skarbonka na ofiary przeznaczone na budowę ołtarzy.
  9. Młodzież pragnącą udać się na XX Spotkanie Młodych na Lednicę prosimy o skontaktowanie się z Parafią św. Jakuba i św. Agnieszki (bazylika).
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin, Zygmunt Krzewicki (85 lat) z ul. Fredry oraz werbista – ojciec Marek Wójcik SVD (53 lat), który ostatnimi laty pracował na Ukrainie. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o 11.00 w naszym kościele.  Wieczny odpoczynek…