Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

 • Drag your image here
 • Drag your image here
 • Drag your image here

Ogłoszenia Duszpasterskie 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacyjnym od poniedziałku do piątku od godz. 17.30 do wieczornej Mszy św. odbywa się cicha adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 2. Dzisiaj w naszym parku odbędzie się Piknik propagujący ideę rodzicielstwa zastępczego, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
  w Nysie. Zapraszamy w godzinach 14.00 – 18.00.

 3. Mimo czasu wakacyjnego odbywają się spotkania wielu grup duszpasterskich. W tym tygodniu:

 • Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

 • Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina Radia Maryja w środę po wieczornej Mszy św. w parku przy krzyżu

 • Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

 • Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

 1. W piątek 13.07. kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Procesja Różańcowa rozpocznie się o godz. 20.00 w parku, a przed 21.00 Msza św. w kościele. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Informujemy, że przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2019. W lipcu i sierpniu intencje jubileuszowe (małżeńskie, urodzin). Intencje za zmarłych będziemy przyjmować od września.

 3. Odwiedziny chorych na trasie o. Damiana w piątek i sobotę (13 i 14.07.).

 4. Dziękujemy za dzisiejszą tacę na inwestycje parafialne. W ostatnim tygodniu udało się położyć świeży asfalt na naszym placu. Przed nami dostosowanie kancelarii parafialnej do nowych wymogów bezpieczeństwa danych osobowych i wiele innych działań. Dziękujemy za życzliwość., także za ofiary składane na konto parafii.

 5. Apostolstwo Cudownego Medalika zaprasza na autokarową pielgrzymkę
  do Częstochowy
  , która odbędzie się 28 lipca. Więcej informacji w gablocie.

 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Warszawy i Niepokalanowa, która odbędzie się w dniach 28 – 30 września br. Zapisy i więcej informacji w kancelarii parafialnej.

 7. Informujemy, że piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 12 – 18 sierpnia. Zapisy od połowy lipca w kancelarii.

 8. Polecamy prasę katolicką, a szczególnie najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Romana Koniecznego, l. 64, z ul. Fredry, Ludwika Bargiełę, l. 70, z ul. Stanisławowskiej, Zbigniewa Boruch, l. 47, z ul. Reja, Annę Lewan – Ikoniak, l. 79, z ul. Fałata i Jerzego Dudka, l. 69, z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …