1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30.

2. Dzisiaj Dzień Papieski przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli wsparcie finansowe nauki młodzieży z ubogich rodzin.

• W tym tygodniu odbywają się spotkania następujących grup parafialnych:

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

• Mężczyźni św. Józefa w środę o 19.00

• Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina „RM” w środę po wieczornej Mszy św. w salce

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.oo i w piątek o 17.30

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji – w tym tygodniu spotkania w małych grupach

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Chórek w sobotę o godz. 10.00

• Ministranci spotkanie w sobotę o godz. 10.00

• Młodzież szkół średnich i studenci w sobotę o godz. 19.00 w Mamicie

1. Spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. w środę o godz. 18.45 w kościele.

2. Informujemy, że zasadniczo zakończyliśmy przyjmować zapisy na parafialną katechezę przygotowującą do I Komunii św. i Bierzmowania. Wszystkich, którzy z różnych powodów zaniedbali zgłoszenia prosimy o pilny kontakt z kancelarią parafialną.

3. W piątek 13.10 ostatni w tym roku Dzień Fatimski i zakończenie obchodów 100-lecia objawień. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy; początek o godz. 19.00 w parku, a po procesji Msza św. w kościele. Nie ma w tym dniu różańca o 17.30 i Mszy św. o 18.00.

4. W dniach 3-5 listopada odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne – kurs „Nowe Życie” prowadzony przez Werbistowską SNE. Zapisy i więcej informacji u o. Damiana.

5. Poszukujemy parafian chętnych do:

• Redagowania i prowadzenia technicznie naszego parafialnego pisma STABAT MATER

• Pomocy w prowadzeniu sali zabaw dla dzieci

• Grafików komputerowych i innych „złotych rączek”

Gotowych do współpracy prosimy o kontakt z o. Proboszczem

1. Informujemy, że w poniedziałek 09.10. w Nyskim Domu Kultury odbędzie się  koncert charytatywny oraz aukcja dzieł artystów-plastyków na rzecz  Nyskiego Hospicjum.

2. Już dzisiaj informujemy, że w sobotę 21.10 wieczorem na rozpoczęcia Tygodnia Misyjnego odbędzie się w naszym kościele koncert chrześcijańskiego zespołu GOSPEL RAIN. Dziś w TVP1 o godz. 15.50 będzie można obejrzeć koncert z okazji Dnia Papieskiego właśnie w wykonaniu Gospel Rain i innych znakomitych muzyków.

3. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a także dla dzieci Małego Gościa.

4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu naszych parafian: Jana Zarzyckiego, l. 76, z ul. Karpińskiego, Józefa Markowskiego, l.82, z ul. Tarnopolskiej i Jadwigę Baron, l. 66, z ul. Pomorskiej. Wieczny odpoczynek ….