Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

 • Drag your image here
 • Drag your image here
 • Drag your image here

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dzisiaj przed naszym kościołem prowadzona jest zbiórka na leczenie Weroniki Liniewskiej która choruje na mukowiscydozę. Dziękujemy Wam za okazaną dobroć serca.

 2. Nabożeństwa ku czci NSPJ odprawiamy w niedziele 0 16.30 w tygodniu o 17.30.

 3. Jutro wyrusza parafialna pielgrzymka na Kresy (11-16.06.). Zbiórka pielgrzymów o godz. 5.00 na parkingu przy ul. Sudeckiej. Pielgrzymom z o. Arturem na czele, życzymy wspaniałych wrażeń i Bożej opieki.

 4. W środę 13.06. zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 20.00 procesją w parku, a potem ok. 21.00 Msza św. w kościele. W tym dniu nie ma nabożeństwa popołudniowego i Mszy św. o 18.00.

 5. Trwają przygotowania do Festynu Parafialnego, który odbędzie się w przyszłą niedzielę
  17 czerwca.
  Zachęcamy do włączenia się w organizację festynu, zwłaszcza w zbiórkę fantów. Można je przynosić każdego dnia do koszy przy zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy o dobrej jakości ofiarowanych fantów!

Wszystkich, którzy chcą i mogą upiec ciasta bardzo o to prosimy. Ciasta przynosimy do salek w sobotę 16.06 od godz. 14.00.

Program festynu będzie następujący:

 • Po Mszach św. przy kościele loteria fantowe oraz zakup cegiełek i ciasta

 • Zabawki i „dmuchańce” dla dzieci

 • Punkty gastronomiczne czynne będą od godz. 13.30 – 20.30

 • Scena i program muzyczny od godz. 14.00 – 20.30

 • Losowanie nagród z cegiełek ok. godz. 19.00

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę jak i dochód z festynu przeznaczony będzie na dalsze prace modernizacyjne przy naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy na co dzień wspierają nas swoimi ofiarami.

 2. Msza św. młodzieżowa we wtorek o 19.00, szkolna w piątek o 16.30.

 3. Za tydzień po Mszach św. przed kościołem spotkacie wolontariuszy zbierających podpisy pod petycją w sprawie ratowania Chirurgii Naczyniowej w Nysie. Chętnych do złożenia podpisów prosimy o zabranie ze sobą dokumentów tożsamości.

 4. Mężczyźni św. Józefa zapraszają wszystkich panów na ogólnopolskie spotkanie mężczyzn pod hasłem „Oblężenie Jasnej Góry”. Wydarzenie będzie miało miejsce 23.06.2018 r. na Jasnej Górze w Częstochowie. Szczegóły dotyczące wydarzenia
  i możliwości wyjazdu na plakacie i ulotkach.

 5. Rodziców, których dzieci udają się z parafią na wyjazd wakacyjny 1-10 sierpnia prosimy o dokonywanie w kancelarii wpłat za wyjazd. Informujemy, że spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się w środę 20.06. o godz. 18.45 w kościele.

 6. Siostry Służebnice Ducha Świętego organizują w wakacje rekolekcje dla dziewcząt. Szczegóły w gablotach i u s. Gabrieli.

 7. W związku z odbywającym się 32 Zjazdem Tarnopolan we wtorek 12.06. w NDK o godz. 15.00 odbędzie się uroczysta akademia. Wstęp wolny!

 8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Jacentego Wasilewskiego, l. 70, z ul. Reja i Teresę Cylna, l. 70, z ul. Gałczyńskiego.. Wieczny odpoczynek …