Ogłoszenia Duszpasterkie

1. Dzisiaj, 14 niedziela zwykła. Trwa okres urlopowy i przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma popołudniowych nabożeństw, adoracji, Mszy szkolnych czy młodzieżowych. Odbywają się jednak spotkania Mężczyzn Św. Józefa, Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Grupy Miriam. Jest też możliwość wspólnej modlitwy różańcowej, codziennie przed Mszą św. wieczorną (o 17.20).

2. W środę, 13 lipca – zapraszamy do naszego parku na kolejne Nabożeństwo Fatimskie (o 20.00). Intencje modlitewne można składać do skrzyneczki umieszczonej na bocznym ołtarzu. Z racji Nabożeństwa Fatimskiego i późniejszej Eucharystii nie będzie w środę wieczornej Mszy św. o 18.00 a okazja do spowiedzi będzie od godz. 19.30.

3. Krótkie spotkanie dla rodzin przyjmujących u siebie młodzież przyjeżdżającą na ŚDM – w czwartek, po wieczornej Mszy św. (ok. 18.40).

4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach: 14-20 sierpnia. Wszelkie informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.

5. Przypominamy też, że nasza parafia organizuje w sierpniu (9-13) pielgrzymkę Szlakiem Sanktuariów Wschodniej Polski. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Zapisy są możliwe w kancelarii jeszcze tylko do wtorku włącznie.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o sztuce rozeznawania… duchów, czyli o tym, w jaki sposób rozróżnić, czy jesteśmy natchnieni przez Bożego Ducha, czy kuszeni przez szatana. Jest także jeszcze lipcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

• jutro, 11.07 – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

• we wtorek, 12.07 – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

• w środę, 13.07 – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

• w piątek, 15.07 – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

• w sobotę, 16.07 – wspomnienie NMP z Góry Karmel.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone czy to na ŚDM czy na nasz kościół (kwiaty, sprzątanie, itd.). Pragnącym wesprzeć materialnie ŚDM w Nysie przypominamy o skarbonie ustawionej przed amboną oraz o możliwości złożenia ofiary dokonując przelewu na konto parafii.