1. Zapraszamy do udziału w nieszporach dzisiaj o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu odbywają się spotkania następujących grup parafialnych:

• Duszpasterska Rada Parafialna w poniedziałek o 18.45

• Mężczyźni św. Józefa w poniedziałek o 19.15

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Lektorzy w czwartek o 19.00

• Ministranci i kandydaci w sobotę o godz. 9.00

1. Młodzież zapraszamy na Msze św. we wtorek na godz. 19.00. Po Mszy św. zapisy na II i III rok przygotowań do bierzmowania.

2. Rodziców dzieci trzecich klas szkół podstawowych informujemy, że spotkanie organizacyjne nasz rok pracy odbędzie się w środę 20 września o godz. 18.45 w kościele.

3. W środę 13.09. kolejny dzień Fatimski, który rozpocznie nasze odpustowe świętowanie. Nabożeństwo różańcowe w parku o godz. 19.00, a po nim Msza św. w kościele ok. 19.45. Modlitwie przewodniczył będzie Bp Jerzy Mazur SVD, ordynariusz ełcki.

4. Czwartek 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża to dzień patronalny naszego domu zakonnego, a jednocześnie dzień naszego duchowego przygotowania do odpustu. Od Mszy św, porannej czyli ok. 7.30 do 18.00 trwać będzie w kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a jednocześnie okazja do spowiedzi św. Zapraszamy do skorzystania z tego czasu łaski!

5. W piątek 15.09. wspomnienie MBB. W ramach czuwania modlitewnego z Matką Bolesną zapraszamy na wieczór modlitwy pieśniami pt. Stabat Mater w wykonaniu muzyków działających przy naszej parafii. Początek o godz. 20.00 w kościele.

6. Sobota 16.09 przed południem to coroczny Misyjny Zjazd Dzieci, który już tradycyjnie odbędzie się w naszej parafii. Początek o godz. 9.00 – zapraszamy do udziału także dzieci z naszej parafii. Z racji zjazdu w piątek nie będzie Mszy szkolnej!

7. W sobotę 16.09. wieczorem o 19.30 w ramach świętowania odpustu Koncert Papieski w wykonaniu Orkiestry Dętej z Chludowa, której muzycy towarzyszyć nam będą też w niedzielę. Zapraszamy do licznego udziału w koncercie!

8. Przyszła niedziela to dzień Odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi Bp Paweł Stobrawa z Opola. Zapraszamy do licznego udziału zwłaszcza w tej Mszy św. Będzie ona też dziękczynieniem za 125 lat Domu Misyjnego Świętego Krzyża w Nysie. Od 15.00 w parku parafialnym tradycyjny festyn z wieloma atrakcjami dla całych rodzin. Zapraszamy!!!

9. Trwa zbiórka fantów na odpustową loterię. Fanty można składać w niedziele i w tygodniu do koszy przy zakrystii!! Osoby, które są gotowe upiec ciasto na odpust prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii. Ciasta przynosimy w sobotę w godz. 12.00 – 15.00 do salek.

10. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Ryszarda Baron, l. 51, z ul. Pomorskiej i Andrzeja Pawlak, l.37 z ul. KEN. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …