1. Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ sprawujemy każdego dnia o godz. 17.30 w niedzielę 0 16.30.

2. W poniedziałek 12.06. przypada wspomnienie bł. męczenników Werbistów Alojzego, Grzegorza, Ludwika i Stanisława – zapraszamy do modlitwy przez ich wstawiennictwo.

3. We wtorek 13.06. kolejny dzień Fatimski. Zapraszamy na godz. 20.00 na nabożeństwo różańcowe z procesją do parku, a po nim na Mszę św. ok. 20.50; spowiedź św. od 19.30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa o 17.30 i Mszy św. o 18.00.

4. W czwartek 15.06. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 12.00, 17.00 i 20.00 – w tym dniu obowiązuje nas udział w Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicami: Rodziewiczówny, św. Arnolda, Zygmuntowską, Pomorską, Pułaskiego, Krasińskiego by znów Rodziewiczówny wrócić do kościoła. Parafian zachęcamy do włączenia się w budowę ołtarzy – ofiary na ten cel można składać do specjalnej skarbony:

• Pierwszy na ul. Zygmuntowskiej (ul. Zygmuntowska, Przemyska, Długosza)

• Drugi skrzyżowanie ulic pomorskiej z Pułaskiego (Pomorska, Pułaskiego, Chocimska, Zbaraska)

• Trzeci na ul. Krasińskiego (Krasińskiego, Unii Lubelskiej, Róż, Stokrotek, Niezapominajek…)

• Czwarty przy klasztorze Sióstr SSpSAP (Rodziewiczówny, Brzechwy, Zapolskiej, Kozielskiej)

1. Już tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała w Opolu odbędzie się koncert Uwielbienia z modlitwą za młode pokolenie. Organizujemy wspólny wyjazd, zapisy w kancelarii i w zakrystii. Wyjazd do Opola z parkingu przed kościołem o godz. 17.30.

2. Przez cały tydzień tzw. oktawy procesja eucharystyczna w połączeniu z nabożeństwem wieczornym.

3. Dziewczynki chętne do sypania kwiatów w czasie procesji zapraszamy na próby w poniedziałek i wtorek na godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy dzieci I komunijne w swoich strojach. Parafian, którzy mają ogrody prosimy o przyniesienie do zakrystii płatków kwiatów.

4. Przypominamy, że do końca czerwca przyjmujemy intencje jubileuszowe na 2018 rok (jubileusze małżeństwa i urodzenia); bardzo prosimy jubilatów o wykorzystanie tej szansy na rezerwacje dogodnych terminów.

5. Kolejny raz Marsz dla życia i rodziny przejdzie ulicami naszego miasta w najbliższą sobotę 17.06. Początek o godz. 17.00 na placu przez Bazyliką, a zakończenie na Stadionie Miejskim.

6. Informujemy, że w dniach 30.06. – 02.07. na terenie naszej parafii odbędzie się IX Misyjne Święto Młodzieży organizowane przez Werbistów dla młodzieży. Młodych zachęcamy do zapisów i udziału w tym wydarzeniu.

7. Przypominamy o spotkaniach grup duszpasterskich

• Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Grupa Biblijna w piątek o 19.00

• Grupa św. Rity (żony) w sobotę o godz. 8.30

1. Zachęcamy do udziału w wyjazdach organizowanych przez parafię:

• jest także kilka wolnych miejsc na wyjazd dla dzieci z ministrantami młodszymi w dniach 3-10 lipca także do Borowic – zgłoszenia do wtorku

• Pielgrzymka do Częstochowy organizowana przez Radio Maryja w dniu 9 lipca, koszt 40 zł zapisy w Biurze RM środy i piątki 15.00 – 17.00

• Pielgrzymka szlakiem świątyń Podkarpacia 24-27 lipca

• Pielgrzymka Świętokrzyskie i Lubelszczyzna 29.09.-1.10.

1. Dziś taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Dziękujemy parafianom za wszelką ofiarność i życzliwość także na konto parafialne.

• Zachęcamy do zwiedzenia odnowionej wystawy misyjnej na klasztornym korytarzu

• Przed nami prace nad nową aranżacją oświetlenia w naszym kościele

1. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzielę.