1. W tym tygodniu w naszej parafii wiele wydarzeń, z które wpisują się w duchowe przygotowanie do parafialnego odpustu:
  • Dzisiaj o 16.15 nieszpory niedzielne
  • We  wtorek 13-tego przypada kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy do naszego parku na nabożeństwo różańcowe o godz. 20.00, a po nim ok. 20.50 na Mszę św. Nie ma w tym dniu Mszy św. o 18.00 i 19.00. Spowiedź od 19.30.
  • w środę 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszamy na godz. 17.30 – na Nabożeństwo z możliwością adoracji relikwii Krzyża Świętego a o 18.00 na uroczystą Mszę św.
  • w czwartek, 15.09 – liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; zapraszamy na 17.30, na Nabożeństwo do M. B. Bolesnej; w tym dniu w naszym kościele będzie miała miejsce całodzienna Adoracja Eucharystyczna, w czasie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Serdecznie zapraszamy do adoracji;
  • w piątek, 16.09wieczór młodych – podsumowanie ŚDM – do naszej parafii przyjedzie grupa młodzieży z Czech, którzy gościli u nas w lipcu w ramach ŚDM – o 19.00 spotkanie młodzieży polskiej i czeskiej.
  • w sobotę, 17.09- Misyjny Zjazd Dzieci – wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy do radosnego świętowania wraz z innymi dziećmi, które przyjadą tego dnia do naszej wspólnoty, początek o godz. 9.00 na placu przy kościele, ok 12 Msza św, w kościele.
  1. W przyszłą niedzielę wszystkie Msze św. będą odpustowymi. Uroczysta suma z procesją o godz. 12.00 – przewodniczył jej będzie nasz kaznodzieja odpustowy ks. Eugeniusz PLOCH. Liturgię śpiewem uświetnią goście z Czech i chór parafialny „Hosanna”. Od 15.00 – Festyn w parku parafialnym z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.
  2. Wciąż zachęcamy do ofiarowania fantów na odpustową loterię. Można je składać w niedziele do koszy przed zakrystią w tygodniu w kancelarii w godzinach jej urzędowania.
  3. Zachęcamy do włączenia się także w pieczenie ciast na odpust. Ciasta można przynosić w sobotę od godz. 12.00
  4. Młodzież pragnącą rozpocząć lub kontynuować przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii, a nie zgłosiła dotąd tego zamiaru, prosimy o zgłoszenie się do ojca proboszcza we wtorek lub w środę w godz. 16.00 – 17.30.
  5. Rodzice dzieci trzecich klas szkół podstawowych, chodzących do innych szkół niż Szkoła Podstawowa nr. 10, chcący przygotować je do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii, prosimy o zapisanie dzieci na katechezę, w kancelarii, w godzinach jej urzędowania do końca tygodnia
  6. Spotkania w sprawie przygotowania do sakramentów odbędą się po odpuście:
  • Dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii  w środę 21.09. o godz. 19.00
  • Dla rodziców i młodzieży III roku przygotowania do bierzmowania we wtorek 20.09 o godz.19.00 Msza św. młodzieżowa po niej spotkanie.
  1. Regionalne spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w sobotę 17 września w Górce Szwedzkiej. Wyjazd z Nysy o godz. 9.00 powrót ok. godz. 16.00.
  2. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół jego wystrój i remonty, szczególnie za dzisiejszą tacę inwestycyjną. Z uwagi na awarię wzmacniacza trwa renowacja nagłośnienia kościelnego, a także sprzętu biurowego parafii.
  3. Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego i nowy numer Małego Gościa, w którym wyjątkowo wciągająca rodzinna gra planszowa „Początek.PL”.
  4. W piątek 23.09. w przychodni lekarskiej „VITA” przy ul. Piłsudskiego odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG: tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne.
  5. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin: Józef Piszczek, l. 78 z ul. Osmańczyka. Wieczny odpoczynek...