1. Trwamy w okresie szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki prosimy składać do skrzynki ustawionej przy ołtarzu św. Józefa.

Wypominki będziemy czytać popołudniu w czasie nabożeństw o godz. 17.30. Za tydzień na zakończenie wypominek uroczyste nieszpory za wszystkich poleconych zmarłych.

1. Dzisiaj przeżywamy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom. O godz. 16.30 specjalne nabożeństwo za prześladowanych.

2. We wtorek 14.11. przypada wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, a w czwartek 16.11. święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Opolu.

3. We wtorek Msza dla młodzieży o godz. 19.00, a w piątek Msza św. szkolna dla dzieci o godz. 16.30.

4. W środę 15.11. kolejny wieczór uwielbienia. Początek Mszą św. o godz. 19.30, a po niej Uwielbienie wraz z modlitwą wstawienniczą.

5. Mężczyźni św. Józefa zapraszają wszystkich panów w piątek 17.11. na spotkanie z gościem Karolem Fromontem. Temat: Odwaga do życia w prawdzie. Początek Mszą św. o godz. 19.00 w kościele, a następnie spotkanie z gościem w salce.

6. Trwa przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych. Kolejne spotkanie w sobotę o godz. 19.00 w Sali św. Krzyża.

7. W sobotę 18.11. w naszym kościele:

• O godz. 13.30 Msza św. wspólnoty Szensztackiej na szlaku ojca Kentenicha z wmurowaniem tablicy pamiątkowej na murach klasztoru

• o godz. 16.00 Msza św. „Hubertowska” w intencji koła łowieckiego z Nysy

1. Także w sobotę 18.11. kolejne Misyjne Czuwanie Młodych, na które serdecznie zapraszamy młodzież parafii. Początek czuwania o godz. 19.00

2. W ramach obchodów 65 lecia istnienia i zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii za tydzień w niedzielę 19.11. w czasie Mszy św. o godz. 12.00 występ chóru HOSANNA, a po Mszy św. krótki koncert chóru. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszła sobotę 18.11. w czasie Mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę 19.11. w czasie Mszy św. o godz. 17.00 Siostry Służebnice Ducha Świętego przeprowadzą animację misyjną i rozprowadzą materiały animacyjne.

4. Przyszła niedziela 19.11. z woli Ojca Świętego Franciszka ma być obchodzona w całym Kościele po raz pierwszy jako Światowy Dzień Ubogich. Chcemy nie tylko modlić się za potrzebujących duchowego i materialnego wsparcia, ale wyjść z konkretną pomocą.

W niedzielę przy ołtarzach bocznych wystawione będą kosze na konkretną pomoc – żywność trwała i środki higieny osobistej, które przeznaczymy potrzebującym.

1. Podjęliśmy decyzję, że od tego roku nie wydajemy osobnych kalendarzy jako dom zakonny, referat misyjny i parafia, tylko jeden wspólny kalendarz Werbistów w Nysie, który zwiera dane parafialne. Nie będziemy ich nosić po kolędzie tylko zachęcamy do zabrania kalendarzy z kościoła.

2. Dziękujemy za tacę inwestycyjną i wszelkie ofiary składane na cele parafialne!

3. Spotkania grup parafialnych odbywają się według stałego planu.