Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

 • Drag your image here
 • Drag your image here
 • Drag your image here

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada kolejny dzień Fatimski. Z racji niedzieli procesja różańcowa w parku odbędzie się o godz. 19.00, a Msza św. zgodnie z porządkiem niedzielnym o godz. 20.00. Zapraszamy do licznego udziału!

 2. Jutro w poniedziałek 14.08. powracają do domu uczestnicy wyjazdu parafialnego do Borowic.

 3. Wczoraj wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tych, którzy chcą duchowo łączyć się z pielgrzymami zapraszamy każdego dnia na 17.30 na adorację, a po niej na Mszę św. We wtorek adoracja od 16.30.

 4. We Wtorek 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy św. święcenia kwiatów i ziół. W tym dniu w lasku złotogłowickim można uzyskać odpust. Nasza parafia ma tam swoją Mszę św. tradycyjnie o 16.30. Zapraszamy do udziału.

 5. Mimo okresu urlopowego odbywają się spotkania niektórych grup parafialnych:

 • Mężczyźni św. Józefa w poniedziałek o 19.15

 • Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

 • Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

 • Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

 1. Są jeszcze wolne miejsca na jesienną pielgrzymkę parafialną w terminie 29.09 – 1.10. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Sandomierz, Kazimierz Dolny, Nałęczów i Opatów. Zapisy i więcej szczegółów w kancelarii parafialnej.

 2. Rozpoczynamy zbiórkę fantów na odpustową loterię fantową. Fanty można składać w niedziele do koszy przy zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach jej urzędowania. Jak co roku prosimy byśmy na fanty ofiarowali przedmioty nowe lub w bardzo dobrym stanie, które nam samym sprawiły by radość!!!

 3. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę remontową. Przeznaczamy je na dalszą modernizację oświetlenia naszego kościoła. Bóg zapłać za hojność i zrozumienie!

 5. W środę przeprowadzono przeciw pożarową kontrolę kościoła. Zwróconą nam uwagę na konieczność stałego dostępu do kościoła dla pojazdów służb ratowniczych. Dlatego bardzo prosimy drogich parafian o parkowanie swoich pojazdów na parkingu naprzeciw kościoła, a pozostawienie placu przy kościele tylko dla aut domowników klasztoru i służb uprzywilejowanych.

 6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Bolesława Kasperskiego l. 69, z ul. KEN i Andrzeja Iwaniec, l. 48, z ul. Reja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …