OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.05.2016

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj, kończąca okres Wielkanocy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; dzisiejsza taca, zgodnie z zapowiedzią, przeznaczona jest na rzecz Światowych Dni Młodzieży.
  2. Jutro – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w tygodniu o 17.30 a w niedzielę i święta o 16.15. Młodzież a także osoby, które z racji pracy zawodowej nie mogą uczestniczyć w popołudniowych nabożeństwach majowych zapraszamy na krótkie, 15-minutowe majówki do naszego parku, każdego dnia (oprócz niedzieli) na godz. 20.45.
  4. 26 majaUroczystość Bożego Ciała. W gablotkach przykościelnych znajduje się już dokładny plan trasy tegorocznej Procesji Bożego Ciała, która przejdzie ulicami: Rodziewiczówny, Brzechwy, Kozielską, Wańkowicza, Kochanowskiego i Reja, by zakończyć się Mszą św. na osiedlu KEN („na górce”, między blokami). Już dziś prosimy o pomoc przy stawianiu ołtarzy i o upiększenie trasy procesji. Do ustawienie I ołtarza prosimy głównie parafian z oś. i ulicy Rodziewiczówny; II ołtarza – parafian z ulic: Kozielskiej, Brzechwy, Gombrowicza, Kisielewskiego, Wańkowicza, Długosza i przyległych; III ołtarza – parafian z ulic: Reja, Falskiego, Dygasińskiego, Lelewela, 11 Listopada i sąsiadujących a IV ołtarza – parafian z osiedla KEN. W prezbiterium została umieszczony skarbonka na ofiary przeznaczone na budowę ołtarzy.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała (26.05.) w Opolu odbędzie się wieczorem kolejny Koncert Uwielbienia, organizowany przez różne wspólnoty naszej diecezji. Parafia organizuje na to wydarzenie wyjazd. Więcej informacji i zgłoszenia – w kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o tym, dlaczego warto wysłać swoje dziecko na spotkanie młodych na Lednicy. W Niedzieli – obszerna relacja z uroczystości na Jasnej Górze, podczas których biskupi oddali Maryi nasz naród. Są też jeszcze egzemplarze majowych numerów Małego Gościa i Misjonarza.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ostatnio złożyli ofiary na naszą świątynię.
  8. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka, Maria Kasicz (85 lat) z ul. Grzegorza z Sanoka.  Wieczny odpoczynek…