1. Dzisiaj przeżywamy nasz parafialny FESTYN – to dzień świętowania wspólnoty; okazja by podziękować Bogu i ludziom za kolejny rok formacji, nauki, duszpasterskich zmagań. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian by znaleźć choć chwile na wspólne spędzenie czasu.

Przed kościołem po Mszach św. rozprowadzamy ciasto, cegiełki na kościół, a na korytarzu przy salkach trwa loteria fantowa

W parku parafialnym:

• Zabawki dmuchane dla dzieci od 11.30

• Punkty gastronomiczne od 13.30

• Grupy muzyczne na naszej scenie od 14.00

• Losowanie nagród z cegiełek ok. godz. 18.15 na scenie

Wszelki dochód z Festynu jak i dzisiejszej tacy inwestycyjnej przeznaczamy na kolejne prace modernizacyjne w kościele. Dziękujemy za wszelkie dotychczasowe ofiary. W ostatnim tygodniu udało się zamontować w kościele w nawie przy ołtarzu św. Józefa tzw. pętle indukcyjną. Jest to wzmocnienie dźwięku dla osób słabo słyszących posiadających aparaty słuchowe.

1. Dziękujemy także za Waszą hojność okazaną w ubiegła niedzielę w zbiórce na rzecz Weroniki. Wolontariusze uzbierali 13 729, 29 PLN 8E i 1 CK.

2. Przed kościołem trwa zbiórka podpisów pod petycją w sprawie ratowania Chirurgii Naczyniowej w Nysie.

3. Nabożeństwa ku czci NSPJ odprawiamy w niedziele 0 16.30 w tygodniu o 17.30.

4. Ostatnia w tym roku szkolnym Msza św. młodzieżowa we wtorek o 19.00, zapraszamy serdecznie wszystkich młodych.

5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają w sierpniu na parafialną kolonię odbędzie się w środę 20.06. o godz. 18.45 w kościele.

6. Parafian, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie Misji Świętych w naszej parafii w 2019 roku, zapraszamy na pierwsze spotkanie otwarte, które odbędzie się w kościele w czwartek 21.06. o godz. 18.45.

7. W piątek 22.06. zakończenie roku szkolnego. Uczniów, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Msze św. dziękczynne:

• dla dzieci i młodzieży SP 10 o godz. 8.15

• dla społeczności ROLNIKA o godz. 10.00

1. Za tydzień w niedzielę 24.06. gościć będziemy w naszej wspólnocie misjonarza o. Mariusza Szczepańskiego SVD, który pracuje na co dzień w Ekwadorze. Podzieli się z nami swoim doświadczeniem i zbierze ofiary misyjne.

2. Informujemy, że od 2 lipca przyjmować będziemy intencje mszalne na rok 2019. W lipcu i sierpniu intencje jubileuszowe (małżeńskie, urodzin). Pozostałe intencje będziemy przyjmować od września.

3. Mężczyźni św. Józefa zapraszają wszystkich panów na ogólnopolskie spotkanie mężczyzn pod hasłem „Oblężenie Jasnej Góry”. Wydarzenie będzie miało miejsce 23.06.2018 r. na Jasnej Górze w Częstochowie. Szczegóły dotyczące wydarzenia
    i możliwości wyjazdu na plakacie i ulotkach.

4. Siostry Służebnice Ducha Świętego organizują w wakacje rekolekcje dla dziewcząt. Szczegóły w gablotach i u s. Gabrieli.

5. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłe w tych dniach parafianki: Kazimierę Tuszyńską, l. 71, z ul. Opawskiej i Marię Braniewską, l. 87, z ul. Boya - Żeleńskiego. Wieczny odpoczynek …