1. Dzisiaj, 16 niedziela zwykła. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma popołudniowych nabożeństw, adoracji, Mszy szkolnych czy młodzieżowych. Odbywają się jednak spotkania Mężczyzn Św. Józefa, Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Grupy Miriam. Jest też możliwość wspólnej modlitwy różańcowej, codziennie przed Mszą św. wieczorną (o 17.20).

2. W tym tygodniu przyjmiemy w naszej parafii młodzież przyjeżdżającą na ŚDM. Szczegółowy program wszystkich „atrakcji” przygotowanych u nas, w Nysie – na plakatach w naszych gablotkach i na stronie internetowej. Już dzisiaj, rodziny, które będą przyjmować u siebie młodzież (będą to młodzi ludzie głównie z Czech i Włoch), zapraszamy wraz z ze swymi gośćmi, w przyszłą niedzielę, na uroczystą Mszę św. na godz. 12.00.

3. Przypominamy, że trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach: 14-20 sierpnia. Wszelkie informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę, 24.07, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. nastąpi poświęcania pojazdów. Przy tej okazji będzie możliwość złożenia przez kierowców ofiary dla misjonarzy.

5. W imieniu kurii biskupiej zwracamy się z prośbą do wszystkich tegorocznych złotych i srebrnych jubilatów małżeńskich, prosząc o podanie w kancelarii parafialnej swego aktualnego adresu. Każda zgłoszona para otrzyma od Księdza Biskupa Andrzeja zaproszenie do uczestnictwa w dziękczynnej Mszy św. w Opolu.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o tym, jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach. Jest także jeszcze wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

• w środę, 20.07 – wspomnienie błogosławionego Czesława, kapłana, patrona diecezji opolskiej,

• w piątek, 22.07 – święto św. Marii Magdaleny,

• w sobotę, 23.07 – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone czy to na ŚDM czy na nasz kościół (kwiaty, sprzątanie, itd.). Jak dotąd na wydatki związane ze ŚDM zostało ofiarowane w naszej parafii (nie licząc dotacji z Urzędu Miasta i Gminy Nysa) blisko 6000,00 PLN.