Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

 • Drag your image here
 • Drag your image here
 • Drag your image here

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Przeżywamy dziś Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczy jej będzie i homilię wygłosi Bp Paweł Stobrawa z Opola. Dziękujemy dziś także za 125 lat Domu Misyjnego Świętego Krzyża w Nysie. Od 15.00 w parku parafialnym tradycyjny festyn z wieloma atrakcjami dla całych rodzin. Wychodząc z kościoła można zakupić ciasto, a także wziąć udział w loterii fantowej i zakupić cegiełki na utrzymanie i remonty świątyni.

 2. W tym tygodniu odbywają się spotkania następujących grup parafialnych:

 • Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

 • Duszpasterska Rada Parafialna we wtorek o 19.30

 • Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

 • Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

 • Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach

 • do Ducha Świętego w poniedziałek o 17.30

 • do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30

 1. Młodzież zapraszamy na Msze św. we wtorek na godz. 19.00. Po Mszy św. zapisy na I rok przygotowań do bierzmowania, czyli dla uczniów klas 6 i 7 SP.

 2. Rodziców dzieci trzecich klas szkół podstawowych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę 20 września o godz. 18.45 w kościele.

 3. Również w środę spotkanie organizacyjne dla udających się na parafialną pielgrzymkę w dniach 30.09 – 2.10. Spotkanie 20.09. o 18.45 w sali św. Krzyża. Prosimy zabrać dowody osobiste. W czasie spotkania prosimy uregulować opłaty.

 4. W sobotę 23.09. odpust chorych. Wszystkich chorych i starszych parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. W czasie Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Po Mszy św. spotkanie przy kawie i herbacie. Prosimy pomóżcie swoim chorym z rodziny czy sąsiedztwa dotrzeć w tym dniu do kościoła!

 5. W sobotę 23.09. wieczorem odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Liceum Humanistycznym w Nysie. Rozpoczęcie o 19.00 zakończenie ok. 23.30. W programie m. in. spotkanie z gośćmi: Maciejem Czaczykiem i Patrycją Hurlak, misterium „Stworzony by zwyciężyć” i wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakatach.

 6. W przyszłą niedzielę 24.09. w czasie Mszy św. o godz. 12.00 ks. Biskup Andrzej Czaja udzieli święceń diakonatu trzem klerykom Werbistom. To wielki radość, że ta uroczystość odbędzie się w naszej wspólnocie. Zapraszamy więc Parafian do licznego udziału, tym bardziej, że Msza św. będzie również dziękczynieniem za wszystkich dobrodziejów naszej parafii.

 7. W niedzielę 24.09. po Mszy św. o godz. 17.oo muzyczne uwielbienie Pana Boga w wykonaniu …

 8. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Po rocznej przerwie wraca także parafialne pismo Stabat Mater w cenie.

 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Jacka Kręcichwost, l. 32, z ul. Stęczyńskiego i Sławomira Bałuszyńskiego, l.34 z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …