V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

1. Dziś o 18.30 Wieczór Uwielbienia. Spragnionych wspólnej modlitwy zapraszamy do udziału. W trakcie wieczoru istnieje możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

2. Zapraszamy na nabożeństwa

• Gorzkie żale dzisiaj w niedzielę o 16.15

• ku czci Ducha Świętego w poniedziałek o godz. 17.30

• do św. Józefa we wtorek o 17.30

• do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30

• Droga Krzyżowa w piątek dla wszystkich wiernych o godz. 17.00 w parku parafialnym, w wypadku złej aury w kościele

1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i w piątek o 17.30

• Grupa Biblijna we wtorek o godz. 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Lektorzy w czwartek o godz. 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

• Grupa Żon św. Rity w sobotę o godz. 9.00

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Ministranci i kandydaci w sobotę o godz. 11.00

1. W poniedziałek 19.03. Uroczystość św. Józefa opiekuna NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa – Meki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Msze św. o godz. 10.30 i 12.00 z procesją do Kościoła z przed furty klasztornej.

3. Biskup Andrzej Czaja zaprasza młodzież naszej diecezji na spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, które odbędzie się w sobotę 24 marca w auli Seminarium Duchownego w Opolu. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt z kancelarii.

4. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na kurs EMAUS, który odbędzie się w dniach 23-25 marca w Domu Dobrego Pasterza. Szczegóły i zapisy u o. Damiana.

5. Zbliża się czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Chcemy pomóc materialnie rodzinom, które potrzebują wsparcia. Od niedzieli 18 do niedzieli 25 marca prowadzić będziemy zbiórkę żywności trwałej. Zbiórkę polecamy wypróbowanej życzliwości parafian.

6. Zgodnie z tradycją raz na dwa lata na Jasnej Górze odbywa się spotkanie – czuwanie Rodziny Arnoldowej – czyli współpracowników i przyjaciół naszych zgromadzeń zakonnych. Czuwanie odbędzie się 6/7 kwietnia. Organizujemy wspólny wyjazd autokarowy. Chętnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii.

7. Diecezjalna Szkoła Podstawowa i Liceum Humanistyczne w Nysie zapraszają na dzień Drzwi Otwartych w sobotę 24 marca w godz. 10.00 – 13.00.

8. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer: Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także nowy numer Małego Gościa.

9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie poszukuje ludzi chętnych do sprawowania funkcji rodziny zastępczej lub do prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Centrum przy ul. Piastowskiej 33a.

10. W ostatnich dniach do wieczności odeszła: Ewa Gontarek, l. 84, z ul. Stokrotek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …