1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej. Dziękujemy ks. Eugeniuszowi PLOCHOWI za wygłoszone do nas słowo. Po Mszy św. można nabyć losy loterii fantowej, cegiełki oraz ciasto.

Od 15.00 – Festyn w parku parafialnym z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Z racji festynu nie będzie dzisiaj nieszporów. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszego parafialnego święta.

1. W sobotę, 24.09 – Odpust Chorych; o godz. 10.00 Msza św. dla wszystkich chorych i starszych parafian z błogosławieństwem Lourdzkim; po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie.

2. W przyszłą niedzielę, 25.09 o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. w intencji dobrodziejów naszej parafii.

3. Zapraszamy na nabożeństwa:

• W poniedziałek o 17.30 ku czci Ducha Świętego

• W środę o godz. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy

1. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. Młodzieżowa, a po niej jak zwykle spotkanie w Mamicie. Na Mszę św. w najbliższy wtorek zapraszamy szczególnie młodzież III roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców bezpośrednio po Mszy św., odbędzie się dla nich spotkanie.

2. Ojciec Święty Franciszek ogłosił najbliższy wtorek dniem modlitwy o pokój. Z tej racji zapraszamy na adorację w intencji pokoju we wtorek od 17.00 do Mszy św.

3. Z początkiem października zaczynamy katechezę przyparafialną dla dzieci, które w przyszłym roku pragną przyjąć po raz pierwszy Komunię Świętą. Szczegóły na ten temat – na spotkaniu z ich rodzicami, które odbędzie się w kościele, w środę (21.09), o 19.00.

4. Wszystkim dzieciom przypominamy o Mszy św. szkolnej w piątek o godz. 16.30.

5. Werbistowska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach7-9 października. Więcej szczegółów u o. Damiana.

6. W dniu 24 września obchodzić będziemy 40 rocznicę śmierci pierwszego Biskupa Opolskiego śp. Franciszka Jopa. Z tej okazji bp Andrzej zaprasza wszystkich diecezjan w sobotę do katedry w Opolu na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30.

7. Jak zawsze zapraszamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest: Gość Niedzielny, Mały Gość, Niedziela, a także najnowszy numer naszego parafialnego pisma Stabt Mater.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na kwiaty, remont i sprzątanie naszego kościoła. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na tacę „remontową” 7500 zł. Bóg Zapłać.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: Elżbieta Latyńska, l. 78, ul. KEN, Mieczysława Trzupek, l. 88, ul. Gałczyńskiego, Stanisław Sokołowski, l. 83, ul. Żeromskiego, Zofia Dobrowolska, l. 73, ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek…