1. Dziś – IV Niedziela Adwentu. Plan spowiedzi św. można znaleźć w gablotkach i na stronie internetowej. W Wigilię Bożego Narodzenia spowiedź jedynie przed południem! Wydłużona spowiedź tzw. noc konfesjonałów, czyli dyżur do północy będzie miała miejsce w naszym kościele w czwartek 22.12, a w piątek 23.12 w kościołach św.Piotra i Pawła i św. Franciszka. 25 i 26 grudnia nie ma dyżurów w konfesjonałach a spowiedź jedynie na prośbę.

2. Przed kościołem ministranci sprzedają opłatki i świece na stół wigilijny.

3. W dniach 23-26.12kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Kapłani odwiedzą swoich chorych wg ustalonego wcześniej porządku:

w poniedziałek 19.12 o. Roger, o. Piotr i o. Damian (trasa z piątku)

we wtorek 20.12. o. Damian (trasa z soboty)

w środę 21.12. o Michał

1. Zapraszamy na ostatni tydzień Rorat: od poniedziałku do piątku o 6.10 (dorośli) i 18.00 (dzieci).

2. Wszystkich chętnych do pomocy przy ustawianiu i dekorowaniu choinek zapraszamy w środę, na godz. 19.00 do kościoła, warto zabrać osobiste narzędzia co ułatwi pracę.

3. Wigilia Bożego Narodzenia, to spotkanie z naszymi najbliższymi przy świątecznym stole; pamiętajmy o naszych tradycyjnych zwyczajach: odczytaniu fragmentu Ewangelii, wspólnej modlitwie, łamaniu opłatkiem, abstynencji od pokarmów mięsnych, wspólnym śpiewaniu kolęd.

4. Osoby samotne i będące w trudnej sytuacji zapraszamy na Wigilię Bożonarodzeniową 24.12 w budynku Liceum – Carolinum; rozpoczęcie – Eucharystią o 11.30 w Kościele Zwiastowania NMP.

5. Chcemy podzielić się przed świętami dobrami materialnymi z najbardziej potrzebującymi. Żywność można składać do koszy, które przez cały tydzień wystawione będą przy zakrystii. Ewentualną pomoc finansową do specjalnej skarbony. Za wszelkie dobro – dziękujemy!

6. Dzieci mają swoją Pasterkę już tradycyjnie o 16.00. Uroczysta Pasterka dla wszystkich parafian i gości rozpocznie o północy. Od 23.00 będzie okazja do posłuchania pieśni bożonarodzeniowych; serdecznie zapraszamy. Taca zebrana na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

7. W niedzieę, 25.12 – Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Na godzinę 16.30 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe.

8. W poniedziałek, 26.12, Święto Świętego Szczepana. Porządek Mszy Św.: o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 (z chrztem dzieci) i o 17.00. Nie będzie Mszy św. o 20.oo.

Parafian, którzy przyjechali na Boże Narodzenie z zagranicy i zaraz po świętach wracają do pracy na obczyźnie, zapraszamy w poniedziałek 26.12, na nabożeństwo po Mszy św. o 17.00, w czasie którego będzie udzielane specjalne błogosławieństwo.

1. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie (kolędę) rozpoczynamy w środę, 28.12. Plan tegorocznej kolędy można znaleźć na stolikach przy wyjściu z kościoła, w zakrystii, w kancelarii i w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej.

2. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone na nasz kościół ofiary; ubiegłej niedzieli zebraliśmy na zakup oleju opałowego ponad 8100,00 PLN. Bóg zapłać!

3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

4. W tym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie: Anna Plesnarowicz l. 92, z ul. Słowackiego, Józefa Fertacz l. 76, z ul. Gałczyńskiego i Jan Mościcki l. 66 z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …