1. Gościmy dziś w parafii naszego byłego wikariusza, o. Jerzego Czarneckiego, który pracuje obecnie jako proboszcz w Nowej Uszycy na Ukrainie. Dziękujemy za wygłoszone słowo. Posługę o. Jerzego polecamy ofiarności parafian.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach;

• Dzisiaj o godz. 16.30 nieszpory

• W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Ducha Świętego

• W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

• W piątek o 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

1. Spragnionych pogłębienia wiary zapraszamy:

• na Seminarium Odnowy w Duchu Świętym – cykl katechez w czwartki o godz. 19.00 w Sali św. Krzyża

• na kurs NOWE ŻYCIE, organizowany przez WSNE, który odbędzie się w dniach 24-26 luty w Domu Dobrego Pasterza – zapisy u o. Damiana

1. Grupa św. Rity (żony) zaprasza panie na spotkanie w najbliższa sobotę 25.02. o godz. 9.00 do salki św. Jana Pawła II.

2. W kolejny weekend gościć będzie w naszej wspólnocie parafialnej o. Stanislaus Lazar, SVD– odpowiedzialny w naszym zgromadzeniu z ramienia Generała za sprawę misji i współpracy ze świeckimi. Ojciec Stanislaus chce poznać nasza wspólnotę. W sobotę 25.02 zapraszamy

• na godz. 16.00 członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej

• na godz. 17.30 przedstawicieli wszystkich ruchów i wspólnot działających przy parafii

1. Informujemy, że zgodnie z parafialną tradycją Wielkopostne rekolekcje odbędą się od Środy Popielcowej do I Niedzieli WP, czyli w dniach 1-5 marca. Zarezerwujmy sobie ten czas na naszą duchową odnowę.

2. Kino CINEMA N3D Nysa prowadzi projekcie filmu „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie. Projekcie do 23.02. o godz. 14.15, od 24.02. do 2.03. o godz. 12.00.

3. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie poszukuje ludzi chętnych do sprawowania funkcji rodziny zastępczej lub do prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Szczegóły można uzyskać w siedzibie Centrum, ul. Piastowska 33a.

4. Bardzo dziękujemy Parafianom za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół. Jak widzicie na ławkach pojawiła się już tapicerka owoc kolędowych ofiar. Przed nami prace nad odnowieniem wystawy misyjnej na korytarzu, doświetlenie prezbiterium i wiele pomniejszych. Dziękujemy za zaufanie i Waszą ofiarność!

5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, a także do zapoznania się z informatorami o wyjazdach parafialnych.

6. Nasze zakonne wydawnictwo Verbinum oferuje kalendarz na Wielki Post. Zawiera on fragment ewangelii wraz z rozważaniem na każdy dzień WP. Kalendarze w cenie 15 zł można zakupić w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: Roman Złotocki, l.70, z ul. KEN, Stanisław Zajda, l.69, z ul. Długosza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …