1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to okazja by odnowić naszą relację z Duchem Świętym. O 16.30 nabożeństwo ku czci Ducha Świętego.

2. Nabożeństwa majowe w tygodniu każdego dnia o 17.30

3. Jutro 21.05. Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 0 18.00.

4. W poniedziałek 21.05. spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.15.

5. We wtorek o 19.00 Msza młodzieżowa, a w piątek o 16.30 Msza św. szkolna.

6. W czwartek 24.05. przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – od 17.00 adoracja NS w intencji świętości kapłanów i nowych powołań.

7. W sobotę 26.05. odbędzie się co miesięczne spotkanie grupy Św. Rity (żony) o godz. 9.00 w Mamicie.

8. W sobotę Dzień Matki. Msza św. o 18.00 sprawowana będzie m. in. w intencji wszystkich Matek naszej parafii – zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze Mamy.

9. W przyszłą niedzielę 27.05. odbędzie się akcja „Pola Nadziei” czyli zbiórka środków na nasze nyskie hospicjum. Wolontariusze będą prowadzili zbiórkę także przed naszym kościołem. Jak zawsze tę zbiórkę polecamy życzliwości parafian. O godz. 16.30 odbędzie się Marsz Nadziei z Rynku Solnego na Rynek Główny.

10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 31 maja. Procesja w tym roku przejdzie ulicami: Rodziewiczówny, Osmańczyka, Stęczyńskiego, Mickiewicza, Powstańców Śląskich, Słowackiego, Fałata, Gałczyńskiego, Sudecką i powrót do kościoła ul. Rodziewiczówny. Parafian zachęcamy do budowy ołtarzy:

• Pierwszy: na placu między blokami i sklepami przy ul. Osmańczyka

• Drugi: na ul. Mickiewicza na wysokości Metroplastu

• Trzeci: na rogu ulic Słowackiego i Fałata

• Czwarty: na rogu ulic Gałczyńskiego i Sudeckiej

W kościele umieszczona jest skarbona na wsparcie budowy ołtarzy. Parafian posiadających ogrody i działki prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów.

1. Już tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała w Opolu odbędzie się koncert Uwielbienia z modlitwą za młode pokolenie. Organizujemy wspólny wyjazd, zapisy w kancelarii.

2. Spotkanie byłych i obecnych członków LSO naszej parafii odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Zapisy i informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej.

3. Trwają przygotowania do Festynu Parafialnego, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Zachęcamy do włączenia się w organizację festynu, zwłaszcza w zbiórkę fantów. Można je przynosić każdego dnia do koszy przy zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy o dobrej jakości ofiarowanych fantów!

4. Wspólnota SNE zaprasza do udziału w rekolekcjach odnowy wiary czyli kursie Nowe Życie. Odbędzie się on w weekend 8-10 czerwca w Domu Dobrego Pasterza. Zainteresowanych odsyłamy do plakatów lub do kontaktu z o. Damianem.

5. ADŚ zaprasza członków wspólnoty na Dzień Skupienia na Szwedzkiej Górce, który odbędzie się 9.06. (sobota). Informacje i zapisy 504-625-277.

6. Biuro Radia Maryja w Nysie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 8 lipca br. Koszt 40 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze RM w środy i piątki między 15.00 a 17.00. Zapisy przyjmowane są do 27.06.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą Julie Skoczeń, l. 95 z ul. Opawskiej. Wieczny odpoczynek …