Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

 • Drag your image here
 • Drag your image here
 • Drag your image here

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W sobotę 26.08. uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu Msze św. z uroczystości o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Wieczorem w sobotę zapraszamy na godz. 20.30 na wspólny różaniec i Apel Jasnogórski w intencji naszej parafii i całej Ojczyzny. Z racji uroczystości kancelaria w sobotę będzie nieczynna.

 2. Mimo okresu urlopowego odbywają się spotkania niektórych grup parafialnych:

 • Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

 • Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

 • Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

 1. Na prośbę parafian kontynuujemy codzienną adorację NS od 17.30 do Mszy św. w tym tygodniu w intencji nowych powołań do naszego zgromadzenia.

 2. Są jeszcze wolne miejsca na jesienną pielgrzymkę parafialną w terminie 29.09 – 1.10. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Sandomierz, Kazimierz Dolny, Nałęczów i Opatów. Zapisy i więcej szczegółów w kancelarii parafialnej. Wszystkich zgłoszonych prosimy o wpłacenie przedpłaty w wysokości 200zł do końca sierpnia.

 3. Rozpoczynamy zbiórkę fantów na odpustową loterię fantową. Fanty można składać w niedziele do koszy przy zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach jej urzędowania. Jak co roku prosimy by na fanty ofiarować przedmioty nowe lub w bardzo dobrym stanie, które nam samym sprawiłyby radość!!!

 4. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 28.08. o godz. 19.00

 5. Dziękujemy za ofiary składane na nasz kościół, w tym na modernizację oświetlenia. Przy okazji uspokajając informuję iż rozjaśnienie kościoła z uwagi na zastosowanie nowocześniejszego oświetlenia nie wpłynie na zwiększone koszty za energię.

 6. Szkoła Języków Obcych Księży Werbistów ogłasza nabór na kursy na nowy rok szkolny. Oferujemy kursy języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego, a także kursy przygotowawcze do matury z matematyki. Więcej szczegółów na platach.

 7. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Za tydzień do Gościa Niedzielnego dołączona będzie płyta DVD z filmem Misja.

 8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Remigiusza Kudela, l.44, z ul. KEN. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …