Ogłoszenia Duszpasterkie

1. Trwa miesiąc maj zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi; nabożeństwa majowe w niedziele o 16.30, a w tygodniu o 17.30.

2. W naszym mieście, trwa dziś zbiórka na rzecz Hospicjum św. Arnolda Janssena. Zbiórkę polecamy wypróbowanej życzliwości parafian.

3. We wtorek msza św. młodzieżowa o godz. 19.00. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolna w piątek o 16.30.

4. W piątek 26.05 przypada Dzień Matki. Chcemy Panu Bogu polecić wszystkie Mamy – w ich intencjach Msza św. o godz. 18.00

5. Od piątku w łączności z wieczorną Mszą św. odprawiać będziemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Przypominamy o spotkaniach grup duszpasterskich

• Mężczyźni św. Józefa w poniedziałek o 19.15

• Katechezy Neokatechumenalne w poniedziałek i środę o 18.45

• Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Grupa Biblijna w piątek o 19.00

• Grupa żon św. Rity w sobotę o 9.00

1. Młodzież pragnąca udać się na spotkanie do Lednicy prosimy o kontakt z parafią św. Jakuba i Agnieszki, która organizuje wyjazd.

2. Zachęcamy do udziału w wyjazdach organizowanych przez parafię:

• Młodzież i dzieci zapraszamy na obóz w dniach 6-14 sierpnia w Borowicach k. Karpacza.

• Pielgrzymka szlakiem świątyń Podkarpacia 24-27 lipca

• Pielgrzymka Świętokrzyskie i Lubelszczyzna 29.09.-2.10.

Zapisy w kancelarii parafialnej z zaliczką 200zł .

1. Polecamy prasę katolicką; Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzielę, a także książkę s. Dolores Zok SSpS „Matka Afryki”, która jest do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł., a która może być doskonałym prezentem dla Matek.

2. Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

W związku z nasileniem się w ostatnim czasie przestępstw popełnianych na szkodę osób w podeszłym wieku, polegających na oszustwach przy wykorzystaniu metody „na wnuczka” czy „na policjanta”, zwracamy się do Państwa z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy:

• Nigdy nie należy przekazywać pieniędzy osobom nieznanym

• Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nie dzwoni w takiej sprawie

• W razie podejrzeń o próbie oszustwa dzwonić pod numer 997 lub 112