OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.05.16 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Maj – miesiąc Maryi; zapraszamy więc na Nabożeństwa Majowe: w tygodniu o 17.30 a w niedzielę i święta o 16.15. Młodzież a także osoby, które z racji pracy zawodowej nie mogą uczestniczyć w popołudniowych nabożeństwach majowych zapraszamy na krótkie, 15-minutowe majówki do naszego parku, każdego dnia (oprócz niedzieli) na godz. 20.45.
  2. W najbliższy czwartek, 26 majaUroczystość Bożego Ciała. W gablotkach przykościelnych znajduje się dokładny plan trasy tegorocznej Procesji Bożego Ciała, która przejdzie ulicami: Rodziewiczówny, Brzechwy, Kozielską, Wańkowicza, Kochanowskiego i Reja, by zakończyć się Mszą św. na osiedlu KEN („na górce”, między blokami). Prosimy o pomoc przy stawianiu ołtarzy i o upiększenie trasy procesji. W prezbiterium została umieszczony skarbonka na ofiary przeznaczone na budowę ołtarzy. Parafian posiadających ogrody i działki prosimy o przynoszenie do zakrystii kwiatów i płatków a próba dla dzieci, które pragną sypać kwiaty – w środę o godz. 16.00, na dziedzińcu kościelnym.
  3. W Uroczystość Bożego Ciała (26.05.) w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia. Parafia organizuje na to wydarzenie wyjazd. Więcej informacji i zgłoszenia – w kancelarii parafialnej.
  4. Już dzisiaj zapraszamy do uczestniczenia w Procesjach Eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała, o 17.30 w ramach nabożeństwa majowego (lub czerwcowego). Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, które 1 maja przyjęły I Komunię Św. oraz dziewczynek, które w Boże Ciało będą sypać kwiaty.
  5. W przyszłą niedzielę, 29 maja, gościć będziemy naszego neoprezbitera – ojca Łukasza Chrunika SVD; swoją Mszę św. Prymicyjną odprawi o godz. 10.30 a błogosławieństwo będzie udzielał po każdej Mszy.
  6. We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Jest to Światowy Dzień Modlitw za Chiny. Zapraszamy na specjalne, w tej intencji Nabożeństwo Majowe.
  7. W sobotę – spotkanie dla żon (Grupa św. Rity). Zapraszamy na 9.00 do Salki Jana Pawła II.
  8. Prosimy przyszłorocznych jubilatów małżeńskich, (lub krewnych osób, które w 2017 r. obchodzą 25 i 50 lat pożycia małżeńskiego) o zarezerwowanie do końca czerwca terminów jubileuszowych Mszy św.
  9. W dniach 28.06-2.07 w Chludowie koło Poznania – Misyjne Święto Młodzieży. Zapraszamy młodzież do uczestniczenia; parafia pokrywa część wydatków związanych z wyjazdem. Zapisy u o. Damiana. Przypominamy też o Mszy św. młodzieżowej – we wtorek, o 19.00.
  10. WSNE zaprasza na kurs Nowe Życie, który jest rodzajem krótkich rekolekcji i stanowi okazję do pogłębienia swej wiedzy religijnej. Zapisy na kurs, który odbędzie się w Domu Dobrego Pasterza w dniach 10-12 czerwca przyjmuje oraz dodatkowych informacji udziela o. Damian.
  11. Informujemy o dyspensie ks. Biskupa Opolskiego od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie diecezji opolskiej w piątek, 27 maja.
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. obszernie o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny, w którym praktyczny dodatek – dekoracja okna na Boże Ciało. W czwartek będzie nowy numer Stabat Mater.
  13. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół.
  14. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka, Katarzyna Hermanowicz (75 lat) z ul. Sudeckiej.  Wieczny odpoczynek…