1. Przeżywamy dziś w całym kościele Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Biskupi zapraszają nas byśmy miłosierdzie wyrazili w sposób konkretny okazując materialną pomoc ofiarom konfliktu syryjskiego – zbiórka do puszek.

2. Dzisiaj w ramach nabożeństwa Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy!

3. Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy cykl katechez prowadzonych przez ruch neokatechumenalny. W niedziele Wielkanocne katechiści będą prowadzili ewangelizacje uliczną na terenie parafii. W tygodniu w poniedziałki i środy zapraszają na katechezy do kościoła na godz. 18.45

4. W poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

5. We wtorek o 19.00 Msza św. młodzieżowa, a w piątek o 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci. Zapraszamy!

6. W przyszłą niedzielę 30.04. podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00 Ksiądz Biskup Paweł Stobrawa udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży kilku parafii naszego dekanatu – w tym 90 młodym z naszej wspólnoty. Prosimy o modlitwę za kandydatów. Próby dla bierzmowańców w czwartek i piątek o godz. 19.00 w kościele. Okazja do spowiedzi w sobotę od 16.30 do 18.00.

7. W sobotę 29.04. w naszym kościele odbędzie się spotkanie przyjaciół misji, na które zapraszamy zainteresowanych tematyką misyjną parafian. Początek spotkania o godz. 10.00. W programie m. in. różaniec, spotkanie z misjonarzem, prezentacja poświęcona 125 -leciu obecności Werbistów w Nysie, a także celebracja Mszy św. i poczęstunek.

8. Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczynamy próby do uroczystości komunijnej w poniedziałek i środę.

9. Polecamy prasę katolicką; Gościa niedzielnego, Małego Gościa i Niedzieli. Do GN dołączona jest płyta CD z filmem ZMARTWYCHWSTANIE.

10. Zainteresowanych udziałem w pielgrzymce do Czech i Niemiec w dniach 20-22 czerwca prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej do soboty 29.04. z zaliczką w kwocie 200 zł.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół.

12. W ostatnich dniach do wieczności odeszli nasi parafianie: Władysława Ryczek, l. 87, z ul. Fałata, Aniela Kręciproch, l. 97, z ul. Bończyka i Tomasz Bielakiewicz, l. 28, z ul. Bończyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …