1. Dzisiejszą, 17 niedzielą zwykłą kończymy „tydzień misyjny” młodzieży, która przyjechała do Polski na Światowe Dni Młodzieży. W trakcie uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 chcemy wyrazić wdzięczność Panu za przeżyte w naszej parafii dni i prosić o jak najowocniejsze przezywanie ŚDM dla wszystkich uczestników. Jednocześnie dziękujemy rodzinom, które przyjęły u siebie młodzież, woluntariuszom, na czele z o. Damianem za zorganizowanie tych dni a wszystkim za stworzenie atmosfery jedności i serdeczności.
  2. Dzisiaj, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. nastąpi poświęcania pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji.
  3. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 1 sierpnia nastąpi zmiana na stanowisku proboszcza naszej parafii. Ojca Krzysztofa zastąpi dotychczasowy wikary – ojciec Damian Piątkowiak SVD. Kanoniczne przekazanie parafii, w trakcie którego nowy pasterz naszej wspólnoty złoży wyznanie wiary nastąpi w niedzielę, 7 sierpnia o 16.00. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszamy. Natomiast Msza św. dziękczynna za posługę o. Krzysztofa wśród nas zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  4. Z tego miejsca chcemy podziękować także ojcu Pawłowi Ratajczakowi SVD, który dochodząc z Domu Dobrego Pasterza, przez blisko rok angażował się w posługę duszpasterską w naszej parafii. Ojciec Paweł z dniem 1 sierpnia rozpocznie pracę w charakterze wikarego w Parafii Św. Teresy w Górnej Grupie. Niech Pan wspiera go swoimi łaskami i obdarza pokojem. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. Przypominamy, że trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach: 14-20 sierpnia. Wszelkie informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  6. Przypominamy też, że w lipcu i sierpniu nie ma popołudniowych nabożeństw, adoracji, Mszy szkolnych czy młodzieżowych. Odbywają się jednak spotkania Mężczyzn Św. Józefa, Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Grupy Miriam. Jest też możliwość wspólnej modlitwy różańcowej, codziennie przed Mszą św. wieczorną (o 17.20).
  7. W imieniu kurii biskupiej zwracamy się z prośbą do wszystkich tegorocznych złotych i srebrnych jubilatów małżeńskich, prosząc o podanie w kancelarii parafialnej swego aktualnego adresu. Każda zgłoszona para otrzyma od Księdza Biskupa Andrzeja zaproszenie do uczestnictwa w dziękczynnej Mszy św. w Opolu.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno... Jest także jeszcze wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
  9. W tym tygodniu przypadają:
  • w poniedziałek, 25.07 – święto św. Jakuba, apostoła,
  • we wtorek, 26.07 – uroczystość św. Anny, matki NMP, głównej patronki diecezji opolskiej,
  • w środę, 27.07 – wspomnienie św. Joachima, ojca NMP,
  • w piątek, 29.07 – wspomnienie św. Marty,
  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół (kwiaty, sprzątanie, itd.).