1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Andrzej Czaja udzieli trzem klerykom Werbistom święceń diakonatu. Otoczmy modlitwą nowych diakonów i prośmy dla nich o trwanie w powołaniu oraz o dar nowych powołań do naszego zgromadzenia.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim Drogim Parafianom za pomoc w przeprowadzeniu i organizacji Odpustu. Wszystkim którzy zadbali o wystrój kościoła, dekoracje, chórowi i służbie liturgicznej, panom którzy rozkładali i składali ławki i namioty w parku, wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, tym, którzy przynosili fanty i upiekli ciasto. Wszystkim zaangażowanym za wszelkie dobro szczere Bóg zapłać!

3. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele Wieczór Uwielbienia Boga! Chcemy dziękować za wszelkie dobro ostatniego czasu, za dar nowych diakonów. Koncert odbędzie się w wykonaniu młodych nyskich muzyków pod hasłem „Nysa śpiewa”.

4. W tym tygodniu odbywają się spotkania następujących grup parafialnych:

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o 10.00

• Stowarzyszenie Cudownego Medalika w środę po wieczornej Mszy św.

• Mężczyźni św. Józefa w środę o 19.15

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Chórek w sobotę o godz. 10.00

• Ministranci spotkanie w sobotę o godz. 11.00

• Róże Różańcowe w niedzielę po Mszy św. o 17.00

1. Młodzież zapraszamy na Msze św. we wtorek na godz. 19.00. Po Mszy św. spotkanie informacyjne dla III roku przygotowania do bierzmowania. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy w sobotę 30.09 na godz. 19.00 do MAMITY za spotkanie organizacyjne nowy rok formacyjny Duszpasterstwa Młodych w naszej parafii.

2. Msza szkolna dla dzieci w piątek o godz. 16.30.

3. W piątek 29.09. wyrusza parafialna pielgrzymka do Sandomierza, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Opatowa. Msza św. dla pielgrzymów o godz. 6.00, a po niej wyjazd.

4. W piątek przypada Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 17.30 specjalne nabożeństwo za ich wstawiennictwem. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy św.

5. Za tydzień w niedzielę 1.10 dodatkowa Msza św. dla dzieci klas III SP i ich rodziców o godz. 15.00. W czasie Mszy św. poświęcimy dzieciom różańce.

6. Za tydzień 1.10. w naszym kościele w ramach XVIII Festiwalu Muzycznego – Muzyka w zabytkowych kościołach i wnętrzach księstwa Nyskiego, odbędzie się koncert finałowy w wykonaniu kwartetu smyczkowego AKADEMOS. Początek o godz. 18.00

7. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a także nowy numer Stabat Mater.

8. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania płuc, zakwaszenia oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym w środę 27.09. o godz. 13.45 na parkingu przy naszym kościele. Szczegóły na plakatach.