1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne

• Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci w łączności z Mszą szkolną o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30

• Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16.15

1. We wtorek o 17.30 nabożeństwo w int. rodzin do św. Józefa, a w środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Za tydzień w niedzielę 04.03. dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. W czasie Mszy św. nastąpi wręczenie dzieciom książeczek.

3. W środę 28.02. zebranie organizacyjne „trójek klasowych” przygotowujących dzieci do pierwszej komunii św. o godz. 18.45 w salce Świętego Krzyża.

4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i w piątek o 17.30

• Apostolstwo Cudownego Medalika we wtorek po wieczornej Mszy św.

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Mężczyźni św. Józefa w środę o godz. 19.00

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Ministranci i kandydaci w sobotę o godz. 11.00

1. Wspólnota ODŚ Miriam zaprasza na cykl spotkań Odnowy Wiary. Spotkania od 1 marca do 17 maja co czwartek o godz. 19.00 w sali Świętego Krzyża.

2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca

• w czwartek od 17.00 adoracja NS w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych szczególnie z naszej parafii

• w piątek po Mszy porannej Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę po Mszy św. porannej modlitwa różańcowa

1. Chorych z sakramentami odwiedzimy bezpośrednio przed Świętami tzn. 26 i 27 marca. Tylko o. Michał odwiedzi chorych ze swojej trasy w najbliższy piątek 2 marca.

2. Wielki Post to wiele inicjatyw mających pomóc nam przygotować serca na Święta Zmartwychwstania. Zapraszamy już dziś do włączenia się w nasze propozycje:

• 24 Godziny dla Pana – całodobowa adoracja Jezusa w NS i okazja do spowiedzi św. w tym roku 9/10 marca (piątek/sobota). Chętnych do podjęcia adoracji w nocy prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

• Męska Droga Krzyżowa od zmierzchu do świtu. Początek w piątek 16 marca Mszą św. o godz. 20.00 po niej wymarsz z metą w Biskupowie (32 km). Zapisy i więcej szczegółów organizacyjnych w kancelarii.

1. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na tegoroczne wyjazdy parafialne. Zapisy przyjmujemy z przedpłatą w wysokości 200zł. Do 10.03. pierwszeństwo zapisu dla parafian później uwalniamy zapisy dla wszystkich chętnych.

• 11-16 czerwca pielgrzymka na Ukrainę

• 1-10 sierpnia kolonia parafialna dla dzieci i młodzieży w Zakopanem

• 28-30 września pielgrzymka do Warszawy i Niepokalanowa

1. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer: Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także marcowy numer Małego Gościa.

2. W ostatnich dniach do wieczności odeszli: Edward Strączek, l. 78, z ul. Fredry, Helena Wojciechowska, l. 75, z ul. Pomorskiej, Maria Paluch, l. 78, z ul. Gałczyńskiego, Genowefa Przybyła, l. 84, z ul. Broniewskiego, Wiesław Raj, l. 84, z ul. 11 listopada i Stanisław Fizgał, l. 87, z ul. KEN. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …