1. Dzisiaj nieszpory o godz. 16.30.

2. W najbliższą środę 1 marca rozpoczynamy Wielki Post, czas duchowej odnowy, rozważania najważniejszych tajemnic naszej wiary. W naszej wspólnocie to także czas parafialnych rekolekcji, które w tym roku poprowadzi ks. Artur Andrzejewski.

• W środę Msze św. z nauką o godz. 7.00, 10.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00; w czasie każdej Mszy św. obrzęd posypania popiołem; w tym dniu obowiązuje nas post ścisły (jakościowy i ilościowy – dwa posiłki lekkie i jeden do syta).

• W kolejne dni rekolekcyjne:

1. 9.00 – 10.00 – adoracja NS i okazja do spowiedzi św.
  2. 10.00Msza św. z nauką
  3. 17.00 – 18.00 – adoracja NS i okazja do spowiedzi św.
  4. 18.00Msza św. z nauką
  5. 20.15podsumowanie dnia i modlitwa wieczorna – zwłaszcza dla pracujących w ciągu dnia, którzy nie mogli uczestniczyć we wcześniejszych naukach
  • W piątek po wieczornej Mszy św. nauka dla członków grup parafialnych

• W sobotę po wieczornej Mszy św. nauka dla małżonków

• W niedzielę nauka kończąca na wszystkich Mszach św.; taca w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Artura za wygłoszone rekolekcje.

1. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 17.30

• Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15

1. Przypominamy, że okres Wielkiego Postu to czas pokuty. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymania się od udziału w zabawach.

2. Z racji rekolekcji Msza św. do Bożego Miłosierdzia odprawiona będzie tydzień później, tzn w piątek 10 marca o godz. 15.00.

3. Po feriach wznawiamy Mszę św. młodzieżową we wtorek o 19.00 jak również spotkania formacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci III klas i ich rodziców.

5. W imieniu o. Jerzego Czarneckiego dziękujemy za złożone ofiary na jego misje na Ukrainie; zebrał blisko 12 tyś. PLN.

6. Z racji I piątku kapłani odwiedzą chorych zgodnie z planem z wyjątkiem o. Damiana, który swoich podopiecznych odwiedzi 17 i 18 marca.

7. Zarząd stowarzyszenia Auxilium „Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie” zwraca się z prośbą o wsparcie jednym procentem swojego podatku; KRS 0000032522.

8. Zainteresowanych udziałem w organizowanych przez parafię pielgrzymkach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu zapisu na odpowiedni wyjazd.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, a także werbistowskich kalendarzy na Wielki Post, które są do nabycia w zakrystii i w kancelarii w cenie 15 zł.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka: Franciszka Wróblewska, l.89, z ul. Pomorskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …