Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

 • Drag your image here
 • Drag your image here
 • Drag your image here

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziękujemy o. Józefowi Zapolskiemu SVD za ofiarną posługę w naszej wspólnocie przez ostatnie pół roku. Życzymy mocy Ducha Świętego na czas pracy misyjnej w regii Ameryki Centralnej.

 2. Dziękujemy Parafianom, którzy zaangażowali się w dzieło adoracji podczas akcji 24 Godziny dla Pana. Niech Pan Bóg wszystkim oddającym dla Niego czas hojnie błogosławi!

 3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

 • Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.30 w łączności z Msza św. szkolną, a dla dorosłych o 17.30

 • Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15

 1. Wspólnota św. Józefa zaprasza na Męską Drogę Krzyżową, która odbędzie się w nocy z 31.03/01.04. Początek w piątek 31.03. Mszą św. o godz. 21.00 w naszym kościele – zakończenie w klasztorze Benedyktynów w Biskupowie. Trasa całonocnej wędrówki wynosi ok. 30 km. Mężczyzn chętnych do udziału prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

 2. W tym tygodniu swoje rekolekcje przeżywać będzie młodzież ZSiPO czyli tzw. ROLNIKA. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 3. W najbliższy weekend 31.03. – 02.04. kolejne rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania w ośrodku w Głębinowie.

 4. Diecezjalna Szkoła Podstawowa i Liceum Humanistyczne w Nysie zaprasza na Dzień Drzwi otwartych w sobotę 01.04. w godz. 10.00 – 13.00

 5. Naszych chorych odwiedzimy w dniach 7 i 8 kwietnia.

 6. Jest kilka wolnych intencji w tym tygodniu o godz. 7.00.

 7. Zainteresowanych udziałem w organizowanych przez parafię pielgrzymkach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu zapisu na odpowiedni wyjazd. Jednocześnie informujemy, że zapisy na pielgrzymkę do Niemiec i Czech trwają do końca marca.

 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Są najnowsze numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

 9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Janina Majda, l. 86, z ul. Prusa, Maria Zakrzewska, l. 98, z ul. Iwaszkiewicza i Jerzy Wołoszczuk l. 90, z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …