1. Dzisiaj w trakcie Mszy św. o godz. 10.30 pożegnamy/pożegnaliśmy siostrę Annę SSpS, która będąc zastępczynią siostry prowincjalnej przenosi się do Raciborza.
  2. W najbliższych dniach opuszcza naszą parafię także siostra Jana SSpS, przeniesiona do wspólnoty w Mielcu. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy chcieli wyrazić wdzięczność naszej siostrze Janie.
  3. Informujemy także, jak już podały niektóre lokalne media, że z dniem 1 sierpnia nastąpi zmiana proboszcza naszej parafii. O szczegółach powiadomimy nieco później.
  4. Kończy się miesiąc czerwiec; zachęcamy do uczestnictwa w ostatnich już Nabożeństwach Czerwcowych, dzisiaj o 16.15 a od poniedziałku do czwartku o 17.30.
  5. Rodzny, które wyraziły gotowość ugoszczenia w swoich domach młodzieży, która przybędzie do Nysy w dniach 20-25 lipca w ramach ŚDM zapraszamy na spotkanie informacyjne w poniedziałek na godz. 19.00
  6. Pragnącym wesprzeć materialnie ŚDM w Nysie polecamy skarbonę ustawioną przed amboną.
  7. Wyjazd młodzieży na Misyjne Święto Młodych do Chludowa, we wtorek o godz. 9.30 z przed kościoła. Dziś ostatnia szansa dopisania się do listy u o. Damiana.
  8. W środę, 29.06 przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.
  9. Zaczynamy okres wakacji. Nie zapominajmy w tym czasie o naszym bożym pochodzeniu i o tym, że wiara wzrasta, gdy się nią dzielimy. W lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw popołudniowych, Mszy szkolnych, ani młodzieżowych. Jednak będą odbywały się stale spotkania Mężczyzn Św. Józefa (poniedziałek – 19.15), Szkoły Nowej Ewangelizacji (piątek – 19.00), oraz Grupy Miriam (czwartek –19.00).
  10. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    • w piątek, 01.07
    • - o godz. 15.00 – Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego
    • - o godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • - o godz. 19.00 – Msza św. dla i za mężczyzn.
    • o. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w piątek i sobotę, o. Paweł w piątek, a o. Artur i o. Roger w sobotę;
  11. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach: 14-20 sierpnia. Wszelkie informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym m. in. płyta CD z filmem „Ufam Tobie” nakręconym specjalnie na ŚDM o iskrze miłosierdzia, która rozpala ogień na świecie. Jest także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
  13. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na kwiaty, remont i sprzątanie kościoła.
  14. Siostry Szensztackie dziękują za serdeczne przyjęcie w naszej parafii i za złożone na prowadzone przez ich wspólnotę dzieła ofiary w kwocie 8.200 zł.