1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która potrwa do godz. 17.00. Od 16.30 nabożeństwo, w którym zawierzymy Chrystusowi Królowi cały świat.

2. Dziś zbiórka do skarbony na remont katedry opolskiej.

3. Wyrażamy wdzięczność Parafianom, którzy włączyli się w zbiórkę żywności i środków chemicznych dla ubogich. Dzięki Waszej pomocy udało się bogatymi paczkami wesprzeć ponad 40 rodzin z naszej parafii i okolicy. Dary przekazaliśmy także do kuchni dla biednych u sióstr Elżbietanek , a także do ośrodka pomocy uzależnionym pod Koszalinem. Serdeczne Bóg zapłać za okazane serce! Kolejną zbiórkę zorganizujemy tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

• w środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

• w piątek o godz. 17.30 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

1. W poniedziałek i we wtorek spotkania dla I roku przygotowania do bierzmowania.

2. W tym tygodniu odbywają się spotkania następujących grup parafialnych:

• Apostolstwo Cudownego Medalika w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.oo i w piątek o 17.30

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Ministranci w sobotę o godz. 11.00

1. Od czwartku 30.11. nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP w łączności z wieczorną Mszą św .

2. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca:

• w piątek: po porannej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz. 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę: po porannej Mszy św. modlitwa różańcowa

1. Przypominamy, że w grudniu odwiedziny chorych odbędą się nie na początku miesiąca, ale bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia tj. 18 i 19 grudnia.

2. Od przyszłej niedzieli 03.12. rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Wzorem ubiegłego roku roraty, które rozpoczniemy od poniedziałku 04.12 będziemy odprawiać:

• od poniedziałku do piątku dla dorosłych o godz. 6.00 dla dzieci o godz. 18.00

• w soboty dla wszystkich o godz. 7.00

• młodzież zapraszamy we wtorki na 19.00 w pozostałe dni z dorosłymi

1. Od dziś przy zakrystii a w tygodniu kancelarii można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. W tym roku świece są w cenie 5 zł małe a, duże za 12 zł.

2. W sobotni wieczór 02.12. o godz. 20.00 w kościele adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie przygotowana przez naszą młodzież jako duchowe wejście w czas Adwentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Za tydzień w niedzielę 03.12. dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie medalików.

4. Polecamy prasę katolicką, a zwłaszcza najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

5. Wszystkich, którym leży na sercu piękno naszego parafialnego parku zapraszamy w sobotę do udziału w jesiennych porządkach. Prosimy przynieść ze sobą sprzęt ogrodniczy. Początek prac o godz. 9.00.

6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu naszych parafian: Grzegorza Olszewskiego, l. 46, z ul. Gałczyńskiego i Ryszarda Grabowskiego, l.69 z ul. Falskiego. Wieczny Odpoczynek …