1. W czwartek, 01.09 – początek roku szkolnego; o godz. 8.15. – Msza Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 10 oraz młodzieży z Gimnazjum nr. 2.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tak więc:

• w czwartek, 01.09, o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pojednania;

• w piątek, 02.09,

• godz. 15.00 Msza Święta ku czci Miłosierdzia Bożego

• o 16.30 Msza Święta dla dzieci, od 16.00 – okazja dla dzieci do spowiedzi; W czasie Mszy szkolnej poświęcenie tornistrów uczniom klas pierwszych

• po Mszy św. szkolnej spotkanie organizacyjne Marianek

• o 20.00 – Msza św. dla i za mężczyzn;

• w piątek i w sobotę kapłani odwiedzą chorych; z uwagi na duże roszady personalne ulegną zmianie trasy odwiedzin – w tygodniu dotrzemy do domów chorych z informacją o terminie spotkania

1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie serdecznie zaprasza na Piknik propagujący ideę rodzicielstwa zastępczego, który odbędzie się w niedzielę 4 września w parku parafialnym.

2. Zbliża się powoli czas odpustu parafialnego, który w tym roku przeżywać będziemy w niedzielę 18 września. Trwa już zbiórka fantów na odpustową loterię. Można je składać w niedziele do koszy przed zakrystią w tygodniu w kancelarii w godzinach jej urzędowania.

3. Mężczyźni św. Józefa organizują rowerową wyprawę ojców z dziećmi. Wyjazd rowerami do Biskupowa odbędzie się w sobotę 10 września. Na miejscu zaplanowana jest wspólna Msza św., ognisko, a także gry i zabawy – wszystko na terenie oo. Benedyktynów. Zapisy i więcej informacji w niedziele w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

4. Przypominamy, że trwają zapisy na kursy językowe do Szkoły Języków Obcych Księży Werbistów przy ul. Rodziewiczówny 15. Wszelkie informacji można znaleźć na ulotkach znajdujących się przy wyjściu z kościoła.

5. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m. in. ciekawy artykuł o tym dlaczego w Kościele rzadko możemy usłyszeć o piekle.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: Zofia Grażyna Konik, l. 59, z ul. Długosza, Tomasz Wiśniewski, l. 51, z ul. Stęczyńskiego, Franciszka Zawadzka, l. 98, z ul. Gałczyńskiego i Danuta Kupis, l. 78, z ul. KEN. Wieczny odpoczynek...