Ogłoszenia Duszpasterskie 29-05-2016

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii neoprezbitera werbistę – ojca Łukasza Chrunika. Odprawi(ł) on swoją Mszę św. prymicyjną o godz. 10.30 a po każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary dane przy okazji procesji Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy osobom, które pracowały przy budowie i dekoracji ołtarzy, wszystkim dzieciom, które sypały kwiaty oraz ich rodzicom a także siostrom Annie i Janie, chórowi, mężczyznom niosącym baldachim i służbie liturgicznej, jak i wszystkim, którzy złożyli ofiary na budowę ołtarzy i którzy wspierali nas swymi modlitwami i cierpieniem.

3. Przypominamy o Procesjach Eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała codziennie o 17.30 (dzisiaj o 16.15). Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, które 1 maja przyjęły I Komunię Św.

4. W czwartek, 2.06, z racji I czwartku miesiąca – Adoracja Eucharystyczna (od 17.00).

5. W piątek, 3.06Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze św.: o 7.00, 10.00, 15.00 (Msza do Bożego Miłosierdzia) o 18.00 i o 19.00 (Msza św. dla i za mężczyzn).

6. W piątek i sobotę kapłani odwiedzają chorych.

7. Pod hasłem Każde życie jest bezcenne, w najbliższą niedzielę przejdzie ulicami Nysy

IV Marsz dla Życia i Rodziny. Zakończy się on w naszym Parku św. Arnolda Piknikiem Rodzinnym i obchodami Dnia Dziecka. Już dziś zapraszamy na wspólny marsz i zabawę. W związku z marszem ks. Biskup Andrzej Czaja, w specjalnym komunikacie zaprasza wszystkich diecezjan do zamanifestowania, przez udział w marszu, szacunku dla życia ludzkiego i przywiązania do wartości, na których fundamencie zbudowana jest rodzina „Bogiem silna”.

1. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii panią Małgorzatę Nawrocką, autorkę wielu książek poświęconych tematyce wychowania, współczesnych trendów i zagrożeń. Będzie okazja, aby ją posłuchać a także indywidualnie porozmawiać czy nabyć którąś z jej książek.

2. W najbliższym tygodniu przypadają:

• we wtorek – święto Nawiedzenia NMP,

• w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika,

• w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

1. W przyszłą niedzielę, w całej Polsce – kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Ponawiamy prośbę do przyszłorocznych jubilatów małżeńskich, (tych, którzy w 2017 r. będą obchodzić 25 albo 50 lat pożycia) o zarezerwowanie do końca czerwca jubileuszowych Mszy św.

3. Spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających w sierpniu z parafią do Ostrowca odbędzie się w poniedziałek, 6.06, o godz. 19.00.

4. Przypominamy, że nasza parafia organizuje w sierpniu (9-13) pielgrzymkę do Sanktuariów Polski Wschodniej. Więcej informacji – w kancelarii, gdzie przyjmowane są też zapisy.

Biuro Radia Maryja organizuje 9 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły i zapisy w siedzibie BRM, w Salce M.B. Różańcowej w godzinach urzędowania biura i w kancelarii.

1. W dniach 28.06-2.07 w Chludowie k/Poznania – Misyjne Święto Młodzieży. Zapraszamy i informujemy, że parafia pokrywa część wydatków związanych z wyjazdem. Zapisy u o. Damiana.

2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o tym, że Boże Ciało jest okazją pokazania naszego szacunku wobec eucharystycznej obecności Boga. Są też nowe numery Małego Gościa Niedzielnego oraz Stabat Mater.

3. W ostatnim czasie odszedł do Pana nasz parafianin – Sylwester Giełdon, z ul. Osmańczyka. Wieczny odpoczynek…