1. Uroczystość poświęcenia kościoła jest okazją by dziękować Bogu za nasz dom modlitwy, ale także by dziękować ludziom, którzy dbają o jego utrzymanie i piękno. Wszystkim, którzy wspierają nas za każdą pomoc i ofiary materialne serdeczne Bóg zapłać!

2. Dobiega końca październik zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe dzisiaj o 16.30, a w poniedziałek i wtorek o 17.30.

3. Listopad to czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki prosimy składać do skrzynki ustawionej przy ołtarzu św. Józefa.

Wypominki będziemy czytać w dniach 2-10 listopada czasie porannej Mszy św. i popołudniu w czasie nabożeństw za zmarłych o godz. 17.30.

1. W środę 01.11. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiamy wg porządku niedzielnego. Po południu na nyskich cmentarzach odbędą się nabożeństwa za zmarłych:

• na cmentarzu Jerozolimski o godz. 15.00

• na cmentarzu komunalnym przy ul Złotogłowickiej o godz. 14.00

• na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej o godz. 14.00

1. W czwartek 02.11. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo za zmarłych z procesją na nasz zakonny cmentarz.

2. Przypominamy, wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę od południa 01.11 i przez cały dzień 02.11 mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać także jeden raz w ciągu dnia od 1 – 8 listopada odwiedzając cmentarz. Pozostałe konieczne warunki, by uzyskać odpust: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie Ojcze Nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencji Papieża.

3. W tym tygodniu odbywają się spotkania następujących grup parafialnych:

• Parafialna Rada Duszpasterska w poniedziałek o 19.00

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.oo i w piątek o 17.30

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

1. W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• Piątek – Koronka do Bożego miłosierdzia po Mszy św. o godz. 7.00 i Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

• Sobota – różaniec po Mszy św. o godz. 7.00

• Odwiedziny chorych – w piątek i sobotę od godz. 8.15 wg ustalonych tras

1. Informujemy, że od soboty 04.11. rozpocznie się w naszej parafii dekanalne przygotowanie dla dorosłych do sakramentu bierzmowania. Katechezy będą odbywały się przez 5 kolejnych sobót i zakończą przyjęciem Bierzmowania w katedrze w Opolu 17.12. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią.

2. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa, a w piątek o 16.30 Msza szkolna dla dzieci.

3. Mężczyźni św. Józefa zapraszają mężczyzn naszej parafii na wyjazd do Częstochowy w najbliższą sobotę 04.11. na Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd z parafii o godz. 7.00 powrót około 21.00; koszt przejazdu ok.30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii do środy 01.11.

4. W dniach 3-5 listopada odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne – kurs „Nowe Życie” prowadzony przez Werbistowską SNE. Zapisy i więcej informacji u o. Damiana.

5. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę 01.11 i w sobotę 04.11.

6. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a także dla dzieci listopadowy numer Małego Gościa.