1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa Różańcowe: dzisiaj o 16.15 i w poniedziałek – o 17.30. Kończymy też zbiórkę ofiar na misje na Wschodzie; jeszcze dziś można składać ofiary do skarbony przed amboną.

2. We wtorek– Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. Popołudniu na naszych nyskich cmentarzach odbędą się Nabożeństwa za Zmarłych:

• Na Cmentarzu Komunalnym (starym) – o godz. 15.00

• Na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Złotogłowickiej – o godz. 14.00

• Na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej – również o godz. 14.00

1. Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę od południa 01.11 i przez cały dzień 02.11 mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać jeden raz w ciągu dnia, także w dniach 1 – 8 listopada odwiedzając cmentarz. Pozostałe konieczne warunki, by uzyskać odpust: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie Ojcze Nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencji Papieża.

2. W Dzień Zaduszny 2.11. Msze św.: o 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu wraz z całym Kościołem modlimy się w trakcie Mszy świętych w intencjach Ojca św., za naszych bliskich zmarłych oraz za wszystkich zmarłych. Nabożeństwo za Zmarłych rozpoczniemy o godz. 17.00 w kościele, następnie procesyjnie udamy się na cmentarz przyklasztorny, skąd w procesji powrócimy do kościoła na Mszę Św. o 18.00.

3. Miesiąc listopad zachęca nas w sposób szczególny do modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki, znajdują się u wyjścia z kościoła, w kancelarii oraz w zakrystii i można je składać w zakrystii oraz w kancelarii, w godzinach jej urzędowania. Wypominki będą czytane w listopadzie codziennie na porannych Mszach św. oraz podczas wieczornych nabożeństw o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu z racji pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca:

• w czwartek, 03.11, o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będzie okazja do sakramentu pojednania;
    • w piątek, 04.11
    • - o 15.00 – Msza Święta ku czci Bożego Miłosierdzia,
    • - o 16.30 – Msza św. szkolna (od 16.00 – dla dzieci okazja do spowiedzi),
    • - o 17.30 – Nabożeństwo za zmarłych;
    • - o 19.00 – Msza św. dla i za mężczyzn.
    • w piątek 04.11 i sobotę, 05.11 – odwiedziny chorych (od 8.15); chorych z trasy o. Damiana odwiedzi wyjątkowo kl. Marcin
  5. W przyszłą niedzielę Msza św. dla dzieci trzecich klas szkół podstawowych oraz ich rodziców – o 15.00;
  6. Za tydzień w niedzielę 6.11. gościć będziemy o. Łukasza franciszkanina, który przywiezie relikwie błogosławionych męczenników z Peru oo. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego i w czasie kazań przedstawi nam sylwetki tych błogosławionych.
  7. W przyszły weekend młodzież naszej parafii wraz z o. Damianem uda się z wizytą do Czech, do młodzieży która gościła u nas podczas ŚDM. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc chętnych prosimy o kontakt z o. Damianem.
  8. W sobotę 5 listopada w Winowie k. Opola odbędzie się
    Kongres Ruchów i Stowarzyszeń działających w diecezji. Zapisy dziś w zakrystii.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Misjonarza oraz Małego Gościa.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: Elżbieta Kruszyńska, l. 78, z ul. Unii Lubelskiej oraz Zygmunt Kowalczuk, l. 88, z ul. Stęczyńskiego. Wieczny odpoczynek...