1. Dzisiaj, 18 niedziela zwykła. Jak już informowaliśmy, z dniem 1 sierpnia, czyli od jutra, następuje zmiana na stanowisku proboszcza naszej parafii. Ojca Krzysztofa zastąpi ojciec Damian Piątkowiak SVD. Kanoniczne przekazanie parafii, w trakcie którego nowy pasterz naszej wspólnoty złoży wyznanie wiary, nastąpi w przyszłą niedzielę, 7 sierpnia o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo. Natomiast dzisiaj, o 12.00 – Msza św. dziękczynna za posługę o. Krzysztofa Łukoszczyka wśród nas.
  2. Jeszcze jedna informacja dotycząca duszpasterzy: ojciec Artur Bodziony, za pozwoleniem przełożonych, opuszcza na pół roku naszą parafię i wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Życzymy mu owocnego pobytu na obczyźnie i zapewniamy o modlitwie.
  3. Przypominamy, że trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 14-20 sierpnia. Wszelkie informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej. Spotkanie przedpielgrzymkowe, obowiązkowe dla wszystkich pragnących udać się do Częstochowy – w sobotę, 06.08 o 19.00, w Salce św. Krzyża.
  4. Przypominamy też, że choć w lipcu i sierpniu nie ma popołudniowych nabożeństw, to jednak odbywają się spotkania grup działających przy parafii, jak: Mężczyźni Św. Józefa, Szkoła Nowej Ewangelizacji czy Grupa Miriam. Serdecznie zapraszamy.
  5. W imieniu kurii biskupiej zwracamy się raz jeszcze z prośbą do wszystkich tegorocznych złotych i srebrnych jubilatów małżeńskich, prosząc o podanie w kancelarii parafialnej swego aktualnego adresu. Każda zgłoszona para otrzyma od Księdza Biskupa Andrzeja zaproszenie do uczestnictwa w dziękczynnej Mszy św. w Opolu.
  6. Biuro Radia Maryja organizuje we wrześniu (w dniach 1 – 3) pielgrzymkę do Torunia; szczegóły w gablotkach a zapisy w siedzibie B. R. Maryja w środy od 15,00 do 17,00.
  7. Rodziców dzieci wyjeżdżających z parafią do Ostrowca (15-25.08) zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 9.08 (wtorek) po wieczornej Mszy św. (ok. 18.40) w kościele.
  8. W tym tygodniu przypadają:
    • w poniedziałek, 01.08 – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
    • w czwartek, 04.08 – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
    • w sobotę, 06.08 – święto Przemienienia Pańskiego, dodatkowa Msza św. o godz. 10.00;

W piątek, 05.08 – z racji pierwszego piątku miesiąca, o 15.00 – Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego; w tym dniu swoich chorych będzie odwiedzał o. Piotr;

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym pokazani są niektórzy uczestnicy ŚDM (m.in. oazowicze z Chin czy prześladowani za wiarę Indyjczycy) opowiadający o swojej radości z wiary, ale i o trudnościach, których doświadczają. Jest także jeszcze wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
  10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół (kwiaty, sprzątanie, itd.). Informujemy, że w przyszłą niedzielę, 7 sierpnia, przed wszystkimi kościołami naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla ofiar anomalii pogodowych, jakie miały miejsce w tym miesiącu.