1. Kończymy dziś rok kalendarzowy 2017. Dziękujemy Panu Bogu za Jego błogosławieństwo, a Wam Drodzy Parafianie za życzliwość, hojność serc i otwartość we wspólnym budowaniu naszej parafialnej wspólnoty. W tym roku w naszej parafii:

• Chrzest św. przyjęło 115 dzieci

• I Komunii św. przyjęło 126 dzieci

• Sakrament bierzmowania przyjęło 95 osób

• Ślub kościelny zawarły 43 pary

• Odprowadziliśmy na miejsce spoczynku 85 zmarłych

1. Dzisiaj 31.12. o godz. 16.30 nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok. Nie będzie dziś Mszy św. o godz. 20.00.

2. Trwa czas odwiedzin duszpasterskich tzw. kolędy. Cieszymy się każdym otwartym na przyjęcie błogosławieństwa domem. Tradycyjnie prosimy by ofiary kolędowe składać w kopertach na tacę w niedziele po kolędzie lub na zakończenie całej wizyty duszpasterskiej na tzw. Tacę kolędową. Tegoroczne ofiary kolędowe przeznaczamy na modernizację ogrzewania kościoła. Szczegółowy plan kolędy można znaleźć na stronie internetowej, w gablotach i na specjalnych folderach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

3. Wznawiamy Msze św. młodzieżowe we wtorek o godz. 19.00 i Msze szkolne dla dzieci w piątek o godz. 16.30.

4. Jutro 01.01. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a w sobotę 06.01. Uroczystość objawienia Pańskiego. W te dni obowiązuje nas udział we Mszy św. dlatego porządek liturgii niedzielny.

5. Objawienie Pańskie to uroczystość misyjna, dlatego gościć będziemy w tym dniu wolontariuszy Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego Apollos, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, a także zbierać będą fundusze na wyjazd misyjny do Boliwii.

6. W sobotę 06.01. tradycyjnie ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek spotkania na Rynku Solnym.

7. Również w sobotę 06.01. odbędzie się spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych i Apostolatu Cudownego Medalika. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 w kaplicy Domu Dobrego Pasterza.

8. Za tydzień w niedzielę 07.01. dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzin.

9. W czasie odwiedzin duszpasterskich ksiądz będzie obecny w kancelarii parafialnej tylko w soboty w godz. 9.00 – 11.00

10. Polecamy prasę katolicką.

11. W ostatnich dniach do wieczności odeszli: Karol Szolc, l. 74, z ul. Korczaka, Józefa Kamieniak, l. 81, z ul. KEN, Dominik Młynarz, l. 29, z ul. Długosza, Jan Słobodzian, l.66, z ul. Unii Lubelskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …