Ogłoszenia Parafialne 01-05-2016

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2016

1. Dziś w naszej parafii – I Komunia Św. 106 dzieci. Porządek Mszy Św.:

7.30, 9.00 (I Komunia), 11.00 (I Komunia), 13.00; 17.00 i 20.00;

dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na seminarium oraz inne instytucje diecezjalne.

1. Rozpoczynamy miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa majowe. W tygodniu o 17.30 a w niedzielę i święta o 16.15. Młodzież a także osoby, które z racji pracy zawodowej nie mają możliwości uczestniczenia w nabożeństwach majowych w kościele zapraszamy na 15-minutowe majówki do naszego parku, każdego dnia (oprócz niedzieli) o godz. 20.45.

Dziś Nabożeństwo Majowe wyjątkowo o godz. 15.30; połączymy się z dziećmi pierwszo-komunijnymi i ich rodzinami w modlitwie dziękczynnej za Komunię Św. prosząc też, aby Biały Tydzień był przez naszą parafię przeżywany w atmosferze radości i wdzięczności za dar Eucharystii.

1. We wtorek, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – głównej patronki Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

2. W tym tygodniu przypadają jeszcze:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego,

• w środę – wspomnienie św. Floriana,

• w piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;

1. W piątek, 6 maja, z racji pierwszego piątku miesiąca:

• 15.00 – Msza do Bożego Miłosierdzia,

• 17.30 – Nabożeństwo do NSPJ

• 19.00 – Msza św. dla i za mężczyzn.

1. W piątek i w sobotę (6 i 7 maja) przed południem – odwiedziny chorych.

2. Przeprowadzona ubiegłej niedzieli papieska zbiórka na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie przyniosła 3405,00 PLN i 5,00 €. Kwota została już przelana na konto diecezjalnej Caritas. Za wszelkie ofiary – Bóg zapłać!.

3. Tegorocznych maturzystów zapraszamy we wtorek, 3 maja, na Mszy św. o godz. 20.00. W trakcie Mszy będzie udzielane specjalne błogosławieństwo.

4. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci, które otrzymały w ubiegłym roku I Komunię Św. będą miały o godz. 10.30 uroczystą Mszę św. z okazji Jej I rocznicy.

5. Przypominamy o spotkaniach naszych grup parafialnych:

• Mężczyźni św. Józefa – poniedziałek, godz. 19.15

• Odnowa w Duchu Św. – czwartek o 19.oo

• Szkoła Nowej Ewangelizacji – piątek, o 19.15.

• Grupa biblijna – piątek, o 19.00.

1. Młodzież pragnącą udać się na XX Spotkanie Młodych na Lednicę prosimy o skontaktowanie się z Parafią św. Jakuba i św. Agnieszki (bazylika).

2. W sobotę, w kościele WSMD w Opolu będą miały miejsce świecenia diakonatu. Otoczmy kandydatów do święceń naszą modlitwą.

3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o tym, jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę. Są też majowe numery Małego Gościa i Misjonarza.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ostatnio złożyli ofiary na naszą świątynię.

5. W ostatnich dniach odeszły do Pana nasze parafianka: Barbara Gos (77 lat) i Franciszka Adamczyk (102 lata) z ul. Długosza. Wieczny odpoczynek…