Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

  • Drag your image here
  • Drag your image here
  • Drag your image here

Adwent z św. Józefem

Decyzją Ojca Świętego rozpoczynamy w kościele w Polsce rok, któremu patronuje poniekąd św. Józef. W poświęconym osobie św. Józefa sanktuarium w Kaliszu rozpoczął się bowiem rok jubileuszowy. Tegoroczne roraty, a zatem i cały Adwent chcemy przeżywać wpatrując się w osobę Opiekuna Najświętszej Maryi Panny ucząc się od niego życia w bliskości z Bogiem. Dlatego przed naszym ołtarzem pojawiły się skrzynki z myślami, które charakteryzują św. Józefa, a jednocześnie stają się dla nas wyzwaniem do konkretnej pracy w tym świętym czasie.

Ręce przy pracy – warto zmobilizować się do konkretnej pracy, wysiłku, dzieła poświęconego dla innych;

Serce przy Bogu – to mój czas oddany dla Boga, zamiast sobie czegoś ujmować, może warto zainwestować w czas dla Jezusa; to mogą być codzienne Msze roratnie, czy jakakolwiek forma modlitwy ofiarowana w dobrych intencjach

Język za zębami – moja ofiara, powstrzymania się od zbędnych słów, przyjemności, pokarmu …

Jeśli coś uda się tobie Siostro i Bracie zrobić napisz krótko na małej kartce i wrzuć do jednej ze skrzyń przed ołtarzem. Naszymi konkretami dla Boga i ludzi udekorujemy jedną z choinek na Boże Narodzenie.

o. Damian