Parafia Matki Bożej Bolesnej

Parafia Matki Bożej Bolesnej
w Nysie

  • Drag your image here
  • Drag your image here
  • Drag your image here

Bóg wybrał właśnie to

Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał, co niemocne, aby mocnych poniżyć;

 

Logika Pana Boga i logika według której działa świat to zawsze były dwa totalnie różne style rozumowania. Świat zawsze promował siłę, moc, ludzi umiejących dobrze rozpychać się łokciami. Tymczasem Bóg stając się jednym z nas w Jezusie Chrystusie przychodzi w prostocie, która przerosła wielu Jemu współczesnych i do dziś przerasta wielu ludzi. Jak ufać Bogu, który zaznał sam w ludzkim ciele cierpienia i śmierci?

Przyjąć Boga, który kocha prostotę, potrafi tylko nieskomplikowane serce. Tak bardzo wielu z nas dziś próbuje wiele spraw wziąć na rozum, wszystko sobie wyjaśnić swoimi ludzkimi siłami. Zapominamy często, że w wierze potrzeba dwóch filarów: zaufania, które buduje się na kolanach oraz zrozumienia świata i Boga, które potrzebuje mądrości i żywej z NIM relacji.

Błogosławieni ubodzy, czystego serca, cisi, … mądrze budujący swoje życie … kochający świat, życie, ale nade wszystko budujący z Bogiem i na NIM.