Nowy Rok

„Bóg zesłał do serc naszych ducha Syna swego, który woła: «Abba, ojcze!» A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.”

Rozpoczynamy kolejny rok naszego życia. Oprócz nowej daty niewiele się zmieniło. Nasze zadania, problemy, radości i troski wciąż te same. Ale każdy początek jest zaproszeniem do zawalczenia o nowe plany, marzenia. Oto by wyrwać się z marazmu i spróbować lepiej przeżywać codzienność. I jest to bardzo dobry kierunek.

Usłyszane dziś w liturgii Boże Słowa zdaje się bardzo jasno wyznaczać kierunek działania. By zacząć działać z nową mocą, trzeba nam przyjąć prawdę, o której pisze dziś św. Paweł do Galatów. Zmiana mentalności! Przyjąć na serio, że nie jestem niewolnikiem, wyrobnikiem, że niezależnie od wykształcenia, stanu posiadania .. jestem synem, dziedzicem samego Boga. Życie jest darem, który On daje mi w ręce. Jaki będzie ten rok zależy w dużej mierze ode mnie, od moich wysiłków, od niezgody na bylejakość … I od tego czy uwierzę, że ON każdego dnia mi błogosławi, tzn dobrze życzy bo chce mojego szczęścia.

Błogosławionego, dostatniego roku!

o. Damian